Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichNiepewność dotycząca Brexitu pozostaje, a Bank Anglii nadal wydaje się być gotowy na obniżkę stóp procentowych w 2020 r. W związku z tym ekonomiści z Danske Banku oczekują osłabienia funta brytyjskiego w najbliższych miesiącach. To z kolei może wspomóc impuls wzrostowy na EURGBP w najbliższym czasie. Kurs pary odreagowuje drugi dzień z rzędu wzrastając do poziomu 0,84.


Kurs EURGBP: Brexit doda siły euro w krótkim okresie – Danske Bank

Nie sądzimy, aby odnowiony optymizm przetrwał długo, ponieważ niepewność Brexitu pozostaje wysoka. W tym momencie nie możemy wykluczyć hard Brexitu wynikającego z ryzyka, że UE i Wielka Brytania nie zawrą stałej umowy handlowej do końca roku. Pomimo ponownego optymizmu uważamy, że firmy będą wahać się nad ponownym uruchomieniem projektów inwestycyjnych, a tym samym oczekujemy powolnego wzrostu w 2020 r. – napisano w raporcie.

Budynek Banku angliiJednocześnie eksperci utrzymują pesymistyczne spojrzenie na perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii, dlatego oczekują obniżki stóp procentowych BoE jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w maju. Inwestorzy wyceniają z 84% prawdopodobieństwem obniżkę przed końcem 2020 roku (i 35% do maja). Wycena kolejnej obniżki BoE może być w ich ocenie bardzo negatywna dla funta szterlinga.

W najbliższym czasie nie widzimy, aby wielu inwestorów zmieniło swój sentyment do funta. W miarę zbliżania się do spotkania Rady Europy w maju i decyzji w sprawie negocjacji handlowych UE-Wielka Brytania w czerwcu oczekujemy, że kurs EURGBP wzrośnie w wyniku obniżki stóp BoE i obaw o Brexit. Ostatecznie nasz podstawowy scenariusz zakłada prostą umowę handlową między UE, a Wielką Brytanią, która ponownie wzmocni GBP. Prognozujemy kurs EURGBP na poziomie 0,85 w okresie jednego miesiąca, 0,86 w 3M, 0,89 w 6M i 0,84 za 12 miesięcy – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here