Naga MarketsWydarzenia ostatnich dni spowodowały znaczące ograniczenia w handlu instrumentami opartymi o ropę naftową. Ujemna wycena kontraktów terminowych popchnęła brokerów CFD do działań mających na celu zabezpieczenie siebie i klientów przed nieprzewidywalnymi skokami cen ropy. Nasz partner – Purple Trading w związku z zaistniałą sytuacją wychodzi na przeciw inwestorom rynku ropy, oferując instrumenty CL.i i Brent.i, które są ceną spot ropy zwiększoną o 100 dolarów, co umożliwi handel, nawet gdy ceny ponownie będą ujemne.

Handluj, nawet gdy rynek będzie znów niestabilny

Ujemne ceny ropy przez długi czas były tylko teorią, a wraz ze zbliżającym się wygaśnięciem majowego kontraktu, teoria ta stała się rzeczywistością. Nikt nie był przygotowany na to wydarzenie, nawet platformy handlowe. Ani Metatrader, ani cTrader nie mogą kwotować ujemnych cen instrumentów bazowych, a jedynym wyjściem byłoby zamknięcie zleceń klientów na ropie WTI i Brent po 0,1 USD za baryłkę. Jednocześnie, z powodu bardzo niestabilnej sytuacji i możliwego powrotu ujemnych cen również Purple Trading był zmuszony ograniczyć możliwości handlu tylko do zamykania zleceń.

Wykres cen instrumentu CL.i. MT4 Purple Trading.

Jak zapewnie Purple Trading, traderzy mogą całkowicie pozbyć się tych obaw, ponieważ wprowadzone zostają dwa nowe instrumenty: CL.i BRENT.i. Jest to cena spot ropy naftowej, którą można znaleźćć na platformie pod symbolami CL i BRENT, powiększona 100 USD. Teraz możesz spekulować nie tylko na wzrostach cen ropy, ale także na spadku do ujemnych poziomów!

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Z czego wynika ta decyzja?

Jak czytamy na stronie Purple Trading niepewna sytuacja na rynku ropy naftowej prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez kilka tygodni. Producenci nadal wydobywają więcej ropy niż potrzebuje rynek i może się okazać, że znalezienie równowagi potrwa jeszcze długo. Jednocześnie zbliża się termin wygaśnięcia czerwcowych kontraktów, które są wyprzedawane przez ETF, właśnie ze względu na ryzyko dalszego spadku cen do ujemnych poziomów.

Na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się być znacznie bardziej stabilna niż 3 tygodnie temu, ale to tylko jak na razie efekt pozytywnych wiadomości o stopniowym łagodzeniu ograniczeń i związanym z tym zapotrzebowaniu na paliwa. Kiedy okaże się jednak, że nie ma miejsca na przechowywanie ropy naftowej, rynek będzie miał duży problem i ceny mogą spaść ponownie poniżej zera.

Co ważne, również w przypadku nowych instrumentów obowiązuje promocja handlu z zerową prowizją. Wystarczy, że otworzysz rachunek ECN. Więcej szczegółów poznasz poniżej:

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here