Naga MarketsDziś chcemy skupić się na byczej prawidłowości sezonowej na AUD/JPY.

Tym, co sprawia, że ta zmiana sezonowa jest szczególnie interesująca, jest fakt, że 31 października BoJ wyda oświadczenie dotyczące polityki pieniężnej.

Ostatnie zawirowania na rynku japońskich obligacji, gdzie 2 października 10-letnie rentowności JGB wzrosły po źle odebranym wyniku aukcji, co uznano za oznakę, że inwestorzy w końcu zwracają uwagę na ostatnie komentarze Kurody ostrzegające przed nadmiernym spadkiem rentowności po długiej stronie krzywej dochodowości, i pozwala nam oczekiwać, że BoJ wyśle bardziej głębi przekaz, niż się do tej pory spodziewano.

Mając to na uwadze spoglądamy na prawidłowość sezonową na rynku AUD/JPY dotyczącą okna między 28 października, a 5 listopada, które ma swoją historię sięgającą ostatnich ostatnich 24 lat. Daje ona tej parze przewagę po długiej stronie i umożliwia zbudowanie potencjalnej okazji inwestycyjnej.

Wzór sezonowy na AUD/JPY

Kluczowy parametr tej sezonowej prawidłowości jest następujący: W ciągu ostatnich 24 lat między 28 października, a 5 listopada AUD/JPY odnotował średni wzrost o 123 pipsy w 18 przypadkach.

W pozostałych sześciu latach spadł średnio tylko 51 pipsów, a maksymalna strata wyniosła 122 pipsy.

Handel na bazie sezonowości na AUD/JPY

A teraz kluczowe pytanie: jak możemy to rozegrać?

Oto plan:

  • Po ustaleniu korzystnego okna sezonowego kupujemy AUD/JPY po cenie zamknięcia dnia 28 października (22:59 CET).
  • Określamy maksymalną stratę w okienku obowiązującej sezonowości. Następnie spoglądamy na wykres dzienny i wskaźnik ATR (14).

Jeśli maksymalna strata jest wyższa niż odczyt ATR (14), zaokrąglij ją do kolejnej liczby całkowitej i użyj jej jako stop-loss dla najgorszego przypadku.

Jeśli maksymalna strata jest mniejsza niż odczyt ATR (14), użyj ATR (14) jako odległości dla zlecenia stop-loss (zaokrąglonej w górę do liczby całkowitej).

  • Sprawdzamy średni zysk tej prawidłowości sezonowej i umieszczamy zlecenia take profit w takiej odległości.
  • Jeśli pozycja nie zostanie zamknięta przez wcześniej ustawione zlecenia, zamknij ją ręcznie tuż przed zamknięciem notowań dnia 5 listopada.

Wg aktualnych danych rynkowych, wartość ATR (14) dla AUD/JPY w interwale dziennym wynosi około 70 pipsów, podczas gdy maksymalna utrata okna wynosiła 122 pipsy, a zatem naszym najgorszym przypadkiem zostanie maksymalna strata 125 pipsów od naszej ceny wejścia.

Tymczasem średni zysk tej sezonowej prawidłowości wynosi 123 pipsy. Po otwarciu pozycji po cenie zamknięcia z 28 października dodalibyśmy 125 pipsów, aby uzyskać nasz poziom dla zlecenia take profit.

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE Wykres dzienny AUD/JPY (od 2 sierpnia 2018 r. do 18 października 2019 r.). utworzony: 18 października 2019 r., o godzinie 21:00 GMT – Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W 2014 r. wartość AUD/JPY wzrosła o 4,1%, w 2015 r. Spadła o 10,4%, w 2016 r. spadła o 3,5%, w 2017 r. wzrosła o 4,0%, w 2018 r. spadła o 12,1%, co oznacza, że po pięciu latach zanotowano spadek o 17,7%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here