Naga MarketsLondyńska firma inwestycyjna, CMC Markets ogłosiła, że dodaje nowy pakiet do swojej oferty instytucjonalnej. Firma udostępnia platformę handlową o nazwie Prime Derivatives dla profesjonalnych klientów indywidualnych i instytucjonalnych – teraz z ofertą Single Stock Trading. 


Dom maklerski poszerza swoją listę produktów instytucjonalnych o handel CFD na akcje. Firma od wielu lat oferuje swoim klientom detalicznym szeroki wybór instrumentów a obecna oferta firmy jest szeroko rozpowszechniona geograficznie i obejmuje łącznie ponad 10 tys. produktów. Teraz firma dodaje rozszerza pakiety swojej oferty w Prime Derivatives o Single Stock CFD.

CMC Markets w swoim oficjalnym komunikacie dotyczącym Prime Derivatives stwierdza, że produkt działa na zasadzie STP (Straight-Through Processing). Oznacza to, że zamówienia składane przez klientów są przekazywane prosto na rynek. CFD z tak zwanym bezpośrednim dostępem do rynku czyli Direct Market Access (DMA) stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Celem CMC Markets jest przyciągnięcie większej liczby klientów do swojej oferty instytucjonalnej poprzez rozszerzenie portfolio produktów.

SPRAWDŹ NOWY PRODUKT OD CMC MARKETS

Oferta wielu klas aktywów była przez ostatnie kilka lat niezbędna dla rozwoju rynku detalicznego Forex i ogólnie branży brokerskiej CFD. Wejście CMC w oferowanie swoich produktów klientom instytucjonalnym pozwala firmie w tym momencie konkurować z prawdziwymi wielozadaniowymi dostawcami płynności, których nie jest tak wielu.

Zobacz również: CMC Markets zwiększa płynność dzięki współpracy z XCore PrimeXM

Platforma Prime Derivatives CMC Markets umożliwia klientom dostęp do globalnych kontraktów akcji przez kontrakty CFD. Zamówienia są kierowane na rynek za pośrednictwem inteligentnych routerów, które są połączone z szeroką gamą rynków. Firma w swoim komunikacie podzieliła się również tym, że oprócz tradycyjnych miejsc obrotu giełdowego i MTF, platforma kieruje również zamówienia do tzw dark pooli oraz zapewnia dostęp do pre-marketu (godzin przed oficjalnym otwarciem rynku amerykańskiego) czego w przypadku handlu na normalnych akcjach wśród inwestorów detalicznych nie ma. Firma twierdzi również, że platforma obsługuje szeroki zakres typów zleceń, jak również dostęp do handlu algorytmicznego. Dodatkowo, klienci mogą handlować bezpośrednio lub poprzez FIX API.

Richard Elston, Dyrektor Instytucjonalny CMC Markets, skomentował raport wydany przez instytucję: “Prime Brokers ma na celu skupić swoją uwagę na swoich największych klientach, co oznacza, że dostęp do rynku stał się w ostatnich latach większym wyzwaniem dla wielu mniejszych uczestników” oraz dodał, że: “Prime Derivatives wykorzystuje nasz kapitał, wiedzę technologiczną i pozycję rynkową, aby lepiej połączyć wielu z tych, którzy w wyniku ostatnich zmian (ESMA) znaleźli się w mniej korzystnych warunkach handlu i dostępu do rynku”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGwent i Wojna Krwi na PC już 23 października. CD Projekt mocno w górę
Następny artykułXTB: Ciekawe spojrzenie na waluty rynków wschodzących (PLN)
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here