Naga Markets


danske-bank-logoDzisiejszym punktem dnia jest bez wątpienia decyzja EBC w spraiwe kształtu europejskiej polityki monetarnej. Analitycy Danske Bank dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi samej decyzji, a także podpowiadają jak może zachować się EUR/USD po publikacji.


Podobnie jak reszta rynku, tak również i Danske Bank nie prognozuje żadnych zmian w obecnym kształcie polityki EBC. Bez zmian zatem pozostaną stopy procentowe jak i wciąż działający program skupu aktywów. Znacznie ciekawsza i o większych konsekwencjach rynkowych może okazać się zaplanowana na godzinę 14:30 konferencja prasowa Mario Draghiego.

Naszym zdaniem wysoce prawdopodobne jest to, że prezes Draghi zapytany zostanie o ostatnią debatę na temat zwijania europejskiego QE (czyli stopniowego zmniejszania poziomu skupu). Inwestorzy poszukiwać będą również wskazówek czy EBC zamierza przedłużyć termin zakończenia skupu ponad marzec 2017. Niemniej jednak wydaje się, że dzisiejsza konferencja nie przyniesie tych odpowiedzi – przekonują analitycy Danske.

Śledź decyzję oraz konferencję EBC na bieżąco na kanale Rynki na Żywo lub Twitterze

Dzisiejsza publikacja decyzji EBC w oczywisty sposób wpływa na rynek. EUR/USD już od wczoraj oscyluje w przedziale 1,0950/80 nie obierając żadnego kierunku na dłużej. Bank oczekuje, że prezes Draghi pozostawi wszystkie drzwi otwarte, w związku z tym wciąż dużo do powiedzenia na temat wyceny EUR/USD mają dolarowe byki. A te z pewnością śledzić będą dzisiejsze publikacje z USA w nadziei, że potwierdzą one szanse na grudniową podwyżkę. Prognozy dotyczące Fed stale utrzymują nas w przekonaniu, że EUR/USD nadal będzie zniżkować. Każdy gołębi impuls ze strony EBC jedynie potwierdzi nasze przekonania. Poziom 1,0950 wciąż pozostaje silnym wsparciem – jego przełamanie będzie oznaczać kontynuację spadków – przekonuje Danske Bank.

eurusdh1Śledź komentarze rynkowe największych graczy na rynku – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWzrostowy trend na dziennych notowaniach USD/CAD
Następny artykułGBPUSD – zbliża się czas na shorta?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here