Naga Marketsdanske-bank-logoDzisiejszym punktem dnia jest bez wątpienia decyzja EBC w spraiwe kształtu europejskiej polityki monetarnej. Analitycy Danske Bank dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi samej decyzji, a także podpowiadają jak może zachować się EUR/USD po publikacji.


Podobnie jak reszta rynku, tak również i Danske Bank nie prognozuje żadnych zmian w obecnym kształcie polityki EBC. Bez zmian zatem pozostaną stopy procentowe jak i wciąż działający program skupu aktywów. Znacznie ciekawsza i o większych konsekwencjach rynkowych może okazać się zaplanowana na godzinę 14:30 konferencja prasowa Mario Draghiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naszym zdaniem wysoce prawdopodobne jest to, że prezes Draghi zapytany zostanie o ostatnią debatę na temat zwijania europejskiego QE (czyli stopniowego zmniejszania poziomu skupu). Inwestorzy poszukiwać będą również wskazówek czy EBC zamierza przedłużyć termin zakończenia skupu ponad marzec 2017. Niemniej jednak wydaje się, że dzisiejsza konferencja nie przyniesie tych odpowiedzi – przekonują analitycy Danske.

Śledź decyzję oraz konferencję EBC na bieżąco na kanale Rynki na Żywo lub Twitterze

Dzisiejsza publikacja decyzji EBC w oczywisty sposób wpływa na rynek. EUR/USD już od wczoraj oscyluje w przedziale 1,0950/80 nie obierając żadnego kierunku na dłużej. Bank oczekuje, że prezes Draghi pozostawi wszystkie drzwi otwarte, w związku z tym wciąż dużo do powiedzenia na temat wyceny EUR/USD mają dolarowe byki. A te z pewnością śledzić będą dzisiejsze publikacje z USA w nadziei, że potwierdzą one szanse na grudniową podwyżkę. Prognozy dotyczące Fed stale utrzymują nas w przekonaniu, że EUR/USD nadal będzie zniżkować. Każdy gołębi impuls ze strony EBC jedynie potwierdzi nasze przekonania. Poziom 1,0950 wciąż pozostaje silnym wsparciem – jego przełamanie będzie oznaczać kontynuację spadków – przekonuje Danske Bank.

eurusdh1Śledź komentarze rynkowe największych graczy na rynku – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here