Naga Marketsmark-carneyO godzinie 13:00 poznamy wyniki posiedzenia Banku Anglii. Poniżej prezentujemy prognozy 10 największych banków inwestycyjnych przed podaniem decyzji o stopach procentowych oraz publikacją protokołów BoE.


Wydarzenie na bieżąco będziemy komentowali w kanale Rynki na Żywo!

Bank of America Merrill Lynch

Analitycy BofA spodziewają się cięcia stóp procentowych w przedziale 25-40p.b. Utrzymują niedźwiedzie nastawienie do GBP i będą sprzedawać jakiekolwiek wzrostowe odbicie

Goldman

Goldman Sachs przemawia za gołębim wydźwiękiem protokołów, ogłoszeniem skupu aktywów o wartości 100 miliardów funtów (jednak dopiero w sierpniu) oraz za cięciem stopy procentowej o 25 punktów bazowych.

Credit Suisse

Dzisiejsze posiedzenie powinno dostarczyć świeżego luzowania polityki pieniężnej w celu walki z szokiem gospodarczym po brytyjskim referendum. Ekonomiści CS posiadają bardziej gołębie nastawieni niż ogólny konsensus prognozując cięcia stóp procentowych o 45 punktów bazowych oraz powrót do programu QE o wartości 75 miliardów funtów.

Morgan Stanley

Cięcie stóp o 25 punktów bazowych, może przynieść chwilowy rajd wzrosty na GBP – szybko wyczerpie się jednak jego paliwo. Inwestorzy zdadzą sobie bowiem sprawę, że gospodarka najprawdopodobniej zwolni po stronie inwestycyjnej, osłabiając zatrudnienie oraz konsumpcję.

BNP Paribas

Zdaniem analityków BNPP również przemawiają za cięciem stóp procentowych i prognozują ruchy na GBP/USD w kierunku 1.28 do końca Q3 2016, a następnie wzrosty w kolejnych kwartałach – Q4 2016 1.33 oraz 1.37 Q4 2017.

Barclays

W przypadku Barclays przewidywany jest brak ruchu ze strony Banku Anglii, co może wpłynąć na tymczasowe umocnienie GBP – biorąc pod uwagę fakt, że rynek wycenia na 70% szansę obcięcia stopy bankowej o 25 punktów bazowych. Oświadczenie i protokoły okażą się jednak silnie gołębie utwierdzając w przekonaniu, że w sierpniu zobaczymy silniejszy pakiet luzujący.

Danske

Brak agresywnego luzowania, jedynie cięcie stóp procentowych z 0.50% do 0.25%. Bank Anglii oraz Mark Carney zakomunikują dodatkowo, że dalsze działania ze strony polityki pieniężnej mogą pojawić się w najbliższej przyszłości.

RBS

Royal Bank of Scotland spodziewa się dwóch cięć stóp procentowych o 25 punktów bazowych – zarówno dzisiaj oraz w sierpniu. Oznaczałoby to, że już za miesiąc stopa bankowa znajdzie się na równym poziomie 0%.

Nordea

Analitycy Nordea są zdania, że Bank of England nie wytoczy wszystkich dostępnych dział w trakcie czwartkowego posiedzenia. Jakieś luzowanie może mieć miejsce, większy pakiet zostanie jednak zaprezentowany dopiero w sierpniu.

Credit Agricole

Bank Anglii obetnie stopy, jednak spadki funta będą ograniczone. CA utrzymuje ogólnie utrzymuje jednak niedźwiedzie spojrzenie na walutę i prognozuje osunięcia w średnim terminie.

Ogólny obraz rysujący się na podstawie powyższych prognoz jest jasny. Bank Anglii podejmie jakiekolwiek działania oraz zaprezentuje gołębi ton wypowiedzi. Funt szterling może notować chwilowe uwolnienie – jako pozytywną reakcję na działania mające przeciwdziałać negatywnym skutkom Brexitu. W dłuższym terminie aktywne będą jednak fundamenty spychające GBP w dół.

GBP/USD H1 - przed publikacją wyników posiedzenia BoE, funt szterling zyskuje
GBP/USD H1 – przed publikacją wyników posiedzenia BoE, funt szterling zyskuje


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here