Naga Markets

Pod koniec lutego został uruchomiony przez firmę LayerZero most pomiędzy siecią główną Ethereum a siecią testową Goerli, to sprawiło że tokeny testowe ethereum nabrały realnej wartości co przykuło uwagę spekulantów i mocno nie spodobało się programistom.

  • LayerZero zaoferowało programistom sposób na zdobycie z natury bezwartościowych tokenów gETH do celów testowych – ale handlowcy skorzystali z tej okazji, zauważając szansę na zarobienie na spekulacji.







  • Główny programista Ethereum, Tim Beiko, powiedział, że programiści pracują nad nową siecią testową „Holli”, która rozwiąże problem testnetu Goerli.

Sieć testowa Goerli

Sieci testowe to środowisko testowe, które naśladuje rzeczywiste użycie blockchaina, umożliwiając programistom znajdowanie i łatanie krytycznych błędów w nadchodzących produktach lub funkcjach, które mają zostać wdrożone w sieci głównej. Zapobiega to niezamierzonym uszkodzeniom, które mogłyby potencjalnie prowadzić do strat pieniężnych lub awarii technologii.

Podczas gdy Ethereum ma kilka sieci testowych, Goerli jest jedną z najważniejszych, będącą pierwszym wyborem dla większości programistów jeśli chodzie o testowanie aplikacji. Obecnie tylko kilku walidatorów jest odpowiedzialnych za dystrybucję tokenów dystrybuowanych głównie za pośrednictwem kranów.

Jednak ograniczona dystrybucja spowodowała, że ​​kilku posiadaczy gromadziło tokeny testowe, ograniczając podaż do programistów, którzy potrzebują tokenów do testowania aplikacji w sieci.

LayerZero wprowadza GoETH na rynek co spotyka się z krytyką społeczności

Aby rozwiązać ten problem, firma LayerZero Labs uruchomiła testnet bridge, który umożliwia programistom zamianę ETH na GoETH za 0,10 USD. Firma twierdziła, że ​​deweloperzy nie będą już musieli czekać na środki z kraników i określiła most jako dobro publiczne.

Pojawiają się opinie, że ​​most testnetowy w końcu stworzył rynek dla zbieraczy GoETH do ich sprzedaży. Może to dodatkowo zachęcić hodlerów do jeszcze intensywniejszego zbierania i pogorszyć problemy z dostępnością dla programistów, którzy potrzebują tokenów.

Twórca inteligentnych kontraktów, Darpit Rangari,  zwrócił  uwagę, że przypisanie rzeczywistej wartości testnetowi ETH jest sprzeczne z podstawową definicją tokenów testowych. Rangari zapytał, czy jest to skuteczny sposób na sprawiedliwą dystrybucję tokenów sieci testowej.

AVA Trade

Developerzy przygotowują alternatywę dla Goerli Ethereum Testnet

W tweecie z 23 lutego główny programista Ethereum, Tim Beiko, powiedział , że programiści planują nową sieć testową Holli na koniec tego roku. Nazwa sieci testowej może zostać zmieniona na „Holesky”. Nowa sieć testowa stała się konieczna, ponieważ do tokenów sieci testowej Goerli które mają być bezwartościowe, została przypisana wartość pieniężna. Utrudnia to znacząco programistom korzystanie z sieci testowej za darmo zgodnie z przeznaczeniem.

Sieci testowe są kluczowe dla rozwoju Ethereum. Deweloperzy używają ich do testowania aplikacji, aktualizacji i oprogramowania przed ich wdrożeniem w sieci głównej.

Olbrzymie wzrosty na wartości tokenów testowych

Ceny etheru Goerli (gETH) wzrosły w weekend do ponad 1,60 USD, wzrastając z 7 centów w piątek i osiągając kapitalizację rynkową aż 15 milionów USD. W związku z tym skok cen gETH spotkał się z krytyką ze strony społeczności kryptograficznej.

„Testnetowy ether ma być darmowy, nie stety został naznaczony przez spekulantów”, powiedział znany programista Mudit Gupta w niedzielnym tweecie. „Wojownicy klawiatury powiedzą ci, że programiści to kupują, ale nie, nie kupują. Może 0,1% kupuje do testów. To początek końca sieci testowej Goerli. Dobrze nam służył” – dodał.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIle kosztuje dolar 23.03.2023? Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w czwartek
Następny artykułCena złota znów może przebić 2000 USD za uncję. Gdzie spodziewać się korekty?
Absolwent Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, ze specjalizacją „Psychologia Przedsiębiorczości i Zarządzania”. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych uczelni SGH na kierunku „Blockchain – Biznes, Prawo, Technologia”. Od wiosny 2021r. mocno związany z rynkiem kryptowalut, któremu poświęca większą część dnia. Od września 2021r. członek zarządu KryptoEkipy, zrzeszającej największą społeczność kryptowalutową w Polsce, od niedawna także członek Stowarzyszenia Ekspertów Blockchain (SXB). Prelegent m.in. Cryptoverse czyli jednego z największych eventów kryptowalutowych w Polsce. W świecie krypto wspiera projekty przy budowaniu społeczności i community managemencie, kojarzony także z twittera gdzie jako „Kryptokoks_” dzieli się swoją wiedzą, uwagami i przemyśleniami. Aktualnie jego uwaga jest skierowana na takie trendy powiązane z blockchainem jak Web3 i Metaverse. Prywatnie ojciec wspaniałej 2-letniej córeczki i fan sportów siłowych.