Naga MarketsbofaAnalitycy Bank of America Merril Lnych przewidują, że Bank Kanady podczas dzisiejszego posiedzenia utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie – byłoby to sporym zaskoczeniem dla rynku po miesiącach sugerowania, że w krótce dojdzie do dalszego luzowania.


Bank of Canada najprawdopodobniej popierał będzie linię utrzymywaną przez rządzących – odbudowa przemysłu przysłoni osunięcia w sektorze energetycznym w kolejnym okresie roku. Chociaż BoC obniżył swoje prognozy PKB w pierwszym kwartale do 0.5% z 1.5% w ostatnim Monetary Policy Report (MPR), to w przypadku dzisiejszej edycji dokumentu powinniśmy zobaczyć pozytywną rewizję projekcji na kolejne kwartały. Zasugerowałoby to brak potrzeby luzowania polityki w trakcie dzisiejszego posiedzenia, a nawet kilku kolejnych.

Zdaniem BofA Merril, Bank Kanady nie zdecyduje się na cięcie stóp aż do czwartego kwartału 2015 roku. Nie możemy jednak zapominać o ryzyku osunięcia się prognoz gospodarczych w związku z szokiem na rynku energetycznym, co na rynku walutowym zapewni komfort utrzymywania krótkich pozycji CAD. Jeżeli w najbliższym czasie dojdą do tego pozytywne dane z Ameryki, wtedy USD/CAD powinien zanotować kolejny dynamiczny ruch w górę. Po bardzo silnej zimie w końcu nadszedł czas na publikację danych niezaburzonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne.

s27
Liczba byczych opcji na USD/CAD cały czas się zwiększa

Po samym posiedzeniu Banku Kanady, USD/CAD może się osunąć – będą to jednak spadki krótkoterminowe i silnie ograniczone. Na parze rządzi trend wzrostowy i ewentualną deprecjację inwestorzy powinni wykorzystać do zajęcia długich pozycji na korzystniejszych poziomach.

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat aktualnych pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here