Naga Markets

Handel na Starym Kontynencie rozpoczął się od dyskontowania piątkowej przeceny na Wall StreetZ uwagi na brak ważniejszych odczytów makroekonomicznych w Europie, handel na Starym Kontynencie rozpoczął się od dyskontowania piątkowej przeceny na Wall Street, która przyspieszyła po zamknięciu europejskich parkietów. Inwestorzy dostosowali tym samym swoje nastawienie do zapowiedzi prezesa Powella na sympozjum w Jackson Hole (walka z inflacją priorytetem, rozważane podwyżki stóp o 75 pb  na najbliższym posiedzeniu Fed).

Spadki w Europie

Dodatkowo w Europie nastrojom ciążą obawy o kryzys energetyczny, a pojawiające się dane o cenach energii na rynku spot podgrzewają negatywnie atmosferę.
Oczekiwania co do dzisiejszej sesjiW kalendarium makroekonomicznym wydarzeniem dnia wydaje się wstępny odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech za sierpień (oczekiwania rynku to 8,7% r/r vs 8,5% r/r przed miesiącem). W kontekście polityki monetarnej w regionie CEE, uwagę zwraca posiedzenie banku centralnego Węgier – konsensu rynkowy zakłada kontynuację podwyżek stóp procentowych (piętnasta podwyżka w cyklu), tym razem o 100 pb do poziomu 11,75%.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here