Naga MarketsOLYMPUS DIGITAL CAMERAJak podaje Reuters, to usterka komputerowa była powodem zawieszenia notowań na nowojorskiej giełdzie (New York Stock Exchange). Przerwa ta miała miejsce wczoraj i trwała ponad 3 godziny. Według Bloomberga, który powołuje się na dwie osoby wstępnie przygotowujące ten proces, sama usterka była wynikiem nieudanej aktualizacji oprogramowania.


Była to największa awaria na rynkach finansowych w USA od dwóch lat. Zaniepokojeni inwestorzy plotkowali już, że to przez krach w Chinach oraz kryzys zadłużenia w Grecji.

Giełdę otwarto ponownie o godz. 19:10 czasu w Greenwich, natomiast zamknięta została o godz. 14:30 GMT. Jak tłumaczą przedstawiciele NYSE, przerwa była spowodowana przez usterkę techniczną, nie zaś przez cyberatak jak niektórzy podejrzewali. Pozostałe giełdy funkcjonowały w tym czasie normalnie.

Prezes New York Stock Exchange dla telewizji CNBC wypowiedział się w ten sposób: “To nie jest dobry dzień, a ja nie czuje się dobrze w stosunku do naszych klientów, którzy posiadali otwarte transakcje w tym feralnym czasie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zarządzający NYSE muszą teraz dokładnie zweryfikować przyczyny problemu i przedstawić je w raporcie składanym Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. SEC), która użyje go do zbadania czy nie miało miejsca jakiekolwiek naruszenie przepisów.

Traderzy z niecierpliwością czekali na ponowne otwarcie. Wielu z nich powiedziało jednak, że wyłączenie NYSE nie miało znaczenia. To wszystko dlatego, że istnieje jeszcze 11 giełd w USA, włączając w to Nasdaq OMX Group oraz BATS, a także 40 prywatnych miejsc handlowych, tak więc obrót akcji notowanych na NYSE był nieprzerwany.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY
Następny artykułDanske Bank nowe pozycje.
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, że zwróciliście uwagę na fakt, że trading na NYSE trwał nieprzerwanie. Problem był tylko na NYSE (traktując go jako jedną z bramek do zawierania transakcji).

    Większość gazet opisała tylko dobrze brzmiący tytuł, że handel na NYSE był zawieszony. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here