Naga MarketsHandel bez traderów zapewnił mu fortunę o wartości 700 mln dolarówAlex Gerko, Rosjanin z pochodzenia, swą karierę zaczynał w Deutsche Banku, gdzie w 2004 roku handlował akcjami, a następnie walutami. Pięć lat później trafił do funduszu hedgingowego GSA Capital, by w 2015 roku założyć firmę XTX Markets, która przyniosła mu fortunę szacowaną na 700 mln dolarów.

Należąca do Gerko firma XTX Markets Ltd spełnia funkcję animatora rynku. W 2018 roku wypracowany przez nią zysk sięgnął 117 mln funtów i tym samym był dwukrotnie wyższy niż rok wcześniej. Ponadto, XTX rozwija się poza Europą budując także swoją obecność na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Przewaga w algorytmach

Dzięki analizie danych i ogromnej mocy obliczeniowej, firma jest w stanie obsłużyć wolumen handlu przekraczający 150 mld dolarów. Sama nazwa firmy – XTX – odnosi się do wzoru matematycznego, wykorzystywanego w algorytmach tradingowych.

Jako, że XTX bazuje głównie na algorytmach, wśród zatrudnionych dominują osoby z wykształceniem informatycznym. W poszukiwaniu naukowców zajmujących się danymi pomaga konkurs online organizowany przez XTX, w którym główna nagroda to aż 100 tysięcy dolarów. Ponadto, Alex Gerko sponsoruje m.in. Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną, Oxford Mathematics Public Lectures oraz King’s Maths School.

Trading bez traderów

XTX wyróżnia się na tle konkurencji tym, że w jej szeregach nie widać typowych traderów. Firma stawia na osoby z umiejętnościami technicznymi i zatrudnia tylko jednego sprzedawcę.

Jak powiedział Larry Tab, założyciel firmy badawczej Tabb Group LLC: “Ci nowi gracze, z uwagi na elektronizację biznesu, wszystko, co tak naprawdę muszą zrobić, to połączyć się z różnymi platformami i animować rynki”.

Zobacz też: Protesty w Hongkongu nasiliły adopcję kryptowalut? Niekoniecznie

Rozwój XTX doprowadził do otwarcia biur w Singapurze, Nowym Jorku oraz Paryżu. Poza walutami, pojawiły się także nowe produkty, a wśród nich amerykańskie akcje oraz obligacje skarbowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here