Naga MarketsHalving nie posłużył Bitcoin Cash. Górnicy szybko opuścili sieć BCHInwestorzy czekają na halving w sieci Bitcoina zaplanowany na maj br. Tymczasem wczoraj miał miejsce halving Bitcoin Cash, gdzie nagroda za wydobycie bloku zmniejszona została o połowę, do 6,25 BCH. Części górników wydobycie przestało się opłacać i opuścili sieć, przez co ta stała się bardziej podatna na tzw. atak 51%.

  • Górnikom nie opłaca się kopać Bitcoin Cash, wolą BTC
  • Spadek hashrate i trudności wydobycia BCH kwestionuje bezpieczeństwo sieci
  • Koszt godzinnego ataku na blockchain Bitcoin Cash to teraz około 4250 USD 

BCH: Spadł hashrate oraz trudność wydobycia

Górnicy nie pracują za darmo. Zarządzanie tysiącami maszyn kosztuje czas, pieniądze i energię elektryczną. Zmniejszenie o połowę nagrody za wydobyciu bloku Bitcoin Cash spowodowało, że górnicy natychmiast stracili 50% swoich dochodów, zmuszając operatorów działających na wąskich marżach do wyłączania swoich maszyn lub kopania w innych sieciach, takich jak Bitcoin (BTC).

Hashrate, czyli ilość mocy obliczeniowej przydzielonej do wydobywania bloków osiągnęła 785 petahash na sekundę, co stanowi spadek o 80% w porównaniu z szczytem z 8 kwietnia wynoszącym 4001,5 petahash na sekundę. Spadła również trudność od szczytu z 8 kwietnia na poziomie 528 mld do 269 mld. Jak widać stanowi to spadek niemal o połowę.

Widoczny spadek hashrate sieci BCH po halvingu

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Potrzeba tylko 4250 USD, by przez godzinę atakować sieć Bitcoin Cash

Spadek trudności oraz hashrate zakwestionował bezpieczeństwo sieci BCH i sprawia, że tzw. atak 51% można przeprowadzić znacznie taniej. Czy w ogóle jest wspomniany atak? W uproszczeniu jest to uzyskanie wystarczającej mocy wydobywczej do kontrolowania 51% sieci blockchain.

Według danych z Crypto51.app, strony internetowej, która śledzi koszt przeprowadzenia ataku 51%, dla Bitcoin Cash atak trwający przez jedną kosztowałby zaledwie 4250 USD po cenach BCH z 9 kwietnia. W przypadku sieci Bitcoin (BTC), przeprowadzenie takiego ataku kosztowałoby około 620000 USD, a zatem byłoby wyższe o 14400% niż BCH.

Atak 51% może pozwolić na przejęcie blockchain i odwrócenie oraz ocenzurowanie niektórych transakcji. To z kolei daje pole do manewru atakującym do zdobycia kryptowalut, narażając przy tym na straty giełdę, etc. 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here