Naga MarketsTrzeci halving bitcoina (BTC) ma nastąpić za dwa tygodnie. Wielu inwestorów liczy, że doprowadzi to do skoku ceny. Co zaskakujące, Joe007, jeden z największych wielorybów w świecie kryptowalut, sugeruje, że przepołowienie nagrody w sieci jest już wycenione, więc nie ma co liczyć na dalsze wzrosty.

  • Znany inwestor uważa, że halving jest już w cenie BTC.
  • Inne czynniki sugerują jednak, że kryptowaluty może zyskać na wartości.

Bitcoin spadnie po halvingu

Joe007 zauważył powyższe na Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieeee, oczywiście, że nie jest wyceniony. W dniu Wielkiego Halvninga wszyscy w końcu zdadzą sobie sprawę z tego, jak niedoceniony jest BTC i wszyscy spieszą się, aby go kupić. Istne tłumy. Wszyscy z czekami dla bezrobotnych – napisał.

Szacuje się jednak, że Joe007 zajmuje dużą krótką pozycję na BTC i liczy na spadki. Są niejako w jego interesie, więc warto patrzeć na jego post przez ten pryzmat.

Halving i inne prowzrostowe czynniki

Zauważmy jednak, że halving nie jest jedynym czynnikiem, który może doprowadzić do skoku ceny BTC. Przynajmniej patrząc w perspektywie miesięcy, a nie dwóch tygodni.

Po pierwsze coraz więcej inwestorów – nawet tych sceptycznych względem BTC – zauważa, że polityka monetarna banków centralnych może doprowadzić do wzrostu zainteresowania kryptowalutą, która jest niezależna od instytucji rządowych.

Słynny miliarder i inwestor z rynku VC Tim Draper uważa, że do 2023 r. za 1 BTC będziemy płacili aż 2023 USD.

Zauważmy też, że BTC co prawda spadło na wykresie w nocy z 12 na 13 marca, wtedy gdy wszystkie aktywa traciły na wartości, ale od tego czasu mocno odrabia tamte straty. Dziś za 1 BTC należy już zapłacić na giełdach około 7800 USD. Cena kryptowaluty więc ustabilizowała się w skali 24 h. Z kolei ETH kosztuje już blisko 197 USD i zbliża się do psychologicznej bariery 200 USD. Pojawiają się nawet sygnały świadczące o tym, że ETH skupują duzi inwestorzy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here