Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyGórnicy sieci bitcoina (BTC) będą nadal wycofywać się z rynku z powodu niskich cen kryptowalut. Co jest jednak gorsze, nadchodzące wydarzenia w blockchainach Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV), a konkretnie halvingu, podsycą jeszcze ogólne zamieszanie – wynika z nowego raportu Coin Metrics.

W najnowszej edycji raportu o stanie sieci z 31 marca Coin Metrics zauważa, że górników BTC i jego forków czekają gorsze chwile.

Bitcoin, górnicy i „kapitulacja”

Mimo że para BTC/USD odzyskała już na wykresie ponad 70 proc. wartości i to w ciągu jedynie dwóch tygodni od spadku do poziomu 3700 USD, ceny „prawie na pewno spadły poniżej progu rentowności” dla mniej wydajnych górników. Potwierdza to niedawny spadek trudności wydobywania bitcoinów.

„Po zakończeniu tego cyklu przemysł wydobywczy powinien powrócić do zdrowszego stanu, który wspiera przyszłe podwyżki cen”

– czytamy w raporcie.

Bitcoin Cash i Bitcoin SV

Jednak jeszcze większe problemy mogą spotkać górników sieci BCH i BSV. Także w ich ramach dojdzie do halvingów, ale wcześniej niż w przypadku “starego” BTC. W połowie maja dojdzie do zmniejszenia o połowę podaż nowych BTC. Górnicy w zamian za nowy blok dostaną już nie 12,5 BTC, ale 6,25 BTC.

Kiedy Bitcoin Cash i Bitcoin SV zmniejszą o połowę swoje nagrody, powinno to zmusić górników [z tych sieci] do skierowania jeszcze większej mocy w kierunku [blockchaina] BTC, ponieważ tam nadal będzie [obowiązywać] nagroda za blok [o wartości] 12,5 (zamiast 6,25) przez około miesiąc dłużej”

– dodają twórcy raportu.

„Dlatego powinniśmy spodziewać się wzrostu trudności w sieci bitcoina”

– czytamy dalej. Sugerowałoby to z kolei dalsze problemy dla mniej przygotowanych na taki kryzys minerów.

Co ciekawe, większość ekspertów nadal uważa, że halving może spowodować to, że cena BTC znacznie wrośnie, tak samo jak miało to już miejsce w poprzednich latach. Zgodnie z tą teorią niektórzy wyliczają nawet, że za 1 BTC za 3 czy 4 lata będziemy musieli zapłacić 100 000 USD, co dziś wydaje się absurdalną kwotą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here