Naga MarketsHakerzy "zarobili" 4 tys. Bitcoinów na wykradzionym koncie YouTube. Kanał został zamkniętyYouTube usunął kanał Jona Prossera z 262 tysiącami subskrybentów po tym, jak hakerzy wykorzystali go do promowania oszustwa polegającego na rozdawaniu bitcoinów.

  • Hakerzy przejęli kanał popularnego youtubera.
  • Promowali za jego pomocą oszustwo dot. wyłudzania BTC.
  • W efekcie YouTube usunął kanał.

YouTube usuwa popularny kanał

Oszuści nakłonili widzów kanału Jona Prossera na YouTube do wysłania im bitcoinów po włamaniu się na niego i opublikowaniu „darmowych” filmów, na których było widać start SpaceX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według tweeta z 5 sierpnia opublikowanego przez Jona Prossera, jego kanał Front Page Tech na YouTube z 262 000 subskrybentów został przejęty przez cyberprzestępców, którzy zmienili jego nazwę na „NASA [wiadomości]” i zaczęli promować swoje oszustwo.

Jak dotąd hakerzy zarobili w bitcoinie 4000 dolarów – przekazał Prosser. – YouTube mówi mi, że muszę wypełnić formularz i poczekać “kilka tygodni” – dodał.

Oszuści usunęli też dotychczasowe video z Front Page Tech. YouTube zablokował kanał około dwie godziny po tym, jak Prosser po raz pierwszy zauważył naruszenie.

„Z pominięciem 2FA”

Oszuści od miesięcy atakują kanały YouTube, podszywając się pod znane osobistości, takie jak Elon Musk, dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse i współzałożyciel Apple Steve Wozniak. Zarówno Garlinghouse, jak i Wozniak złożyli odrębne pozwy przeciwko platformie.

Jednak sprawa Prossera jest szczególnie niepokojąca, ponieważ twierdzi on, że hakerzy wykorzystali w ramach ataku wymianę karty SIM, aby uzyskać dostęp do jego kanału przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).

Kanał Prossera nie był też jedynym celem przestępców w tym tygodniu. Rod Breslau, konsultant ds. gier w Sony Music Entertainment, poinformował 3 sierpnia, że ​​kilka innych kanałów transmitowało “na żywo” filmy pokazujące start SpaceX, oferując przy tym “prezenty” w postaci BTC.

Jedną z ofiar była Talyta Rocha, „influencerka fryzur”, mająca 155 000 subskrybentów. Jeden kanał z 295 000 subskrybentów nadawał też wideo, w czasie którego hakerzy starali się wyłudzić Ether (ETH).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here