Naga MarketsHakerzy wykorzystują wysokie wyceny BTC i przesyłają monety skradzione w 2016 o wartości 28 mln dol.Hakerzy korzystają ze zwyżkujących cen Bitcoina i dokonują transferu 2,5 tys. bitcoinów skradzionych w 2016 roku z giełdy Bitfinex o łącznej wartości przekraczającej 28 mln dol.

  • Kurs BTC/USD w poniedziałek osiągnął nawet poziomy powyżej 11300 dol. za 1 BTC
  • Oznacza to wzrost o 180% od najniższej ceny zanotowanej w marcu tuż poniżej 4 tys. dol.
  • Wysoka cena Bitcoina skusiła wielu inwestorów do realizacji zysków wskutek czego kurs BTC/USD powrócił do poziomu 10 tys. dol.

Bitcoin był nawet powyżej 11,3 tys. dol.

Bitcoiny skradzione z giełdy Bitfinex w 2016 roku po raz ostatni były przesuwane między portfelami 24 czerwca, gdy dokonane transferu monet o wartości 5 mln dol. Rosnąca cena Bitcoina, która 27 lipca przekroczyła nawet 11 tys. dol. dała hakerom impuls do wymiany coinów.

Kurs BTC/USD wybił wczoraj nawet na poziom 11392 dol. za 1 BTC z rozpędem przedzierając się w ciągu ostatnich sesji powyżej 10 tys. dol.

Hakerzy wykorzystują wysokie ceny BTC i przesyłają monety skradzione w 2016 o wartości 28 mln dol.
Notowania kursu BTC/USD w ostatnich 3 miesiącach. Źródło: stooq.pl

Hakerzy wyczuli tą okazję i przetransferowali aż 2550 monet o równowartości 28 mln dol. w różnych porcjach przez 6 godzin przed osiągnięciem przez cenę szczytu, a więc w okolicach 10,4 tys dol. Bitcoiny trafiły do nieznanych portfeli.

Większość transakcji oscylowała między 85 a 174 BTC, jednak niektóre przekroczyły nawet 400 BTC w jednej transakcji.

Zobacz również: Cena Bitcoina przebija z impetem 10 tys. dol. wzrastając o ponad 11% w 7 dni.

Złodziejom bitcoinów z Bitfinexa warto jednak pogratulować cierpliwości. W momencie kradzieży, pozyskane bitcoiny były warte około 72 mln dol., jednak teraz ich wycena przekracza 1,3 mld dol. Mimo incydentu, Bitfinex wciąż jest popularną giełdą kryptowalut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here