Naga Markets



haker przed komputeremWedług wrześniowego raportu firmy Armor zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, cyberprzestępcy na potęgę sprzedają w szarej strefie gotówkę za ułamki jej wartości, aby uniknąć ryzyka radzenia sobie z pieniędzmi fiducjarnymi. Szacuje się, iż zadowalają się nawet 10 procentowym zyskiem wyrażonym w Bitcoinach.


Atrakcyjne dla hakerów są również monero, dash i zcash

Zespół badawczy jednostki (TRU) napisał w raporcie:

Jest wielu hakerów, którzy chcą po prostu przelać skradzione środki na wybrane konto bankowe lub konto PayPal lub wysłać środki za pośrednictwem Western Union.

Zespół powiedział, że nowa usługa została zauważona w ciągu ostatniego roku i stała się „kluczową ofertą” w szarej strefie.

Osoby korzystające z usługi otrzymali coś, co wydaje się prawdziwą okazją, wymieniając gotówkę na Bitcoiny dostając około 10-12 centów za każdego skradzionego dolara. Na przykład klient może zapłacić hakerowi 800 USD w Bitcoinach, a 10 000 USD zostanie przelane na wybrane przez niego konto.

Firma Armor nazywa to „bezproblemową usługą prania pieniędzy pod klucz”. Oczywiście istnieje powód, dla którego sprzedawcy oferują tak niskie ceny. Usługa jest atrakcyjna dla sprzedawców, ponieważ sami nie przejmują funduszy. Samo przekazanie gotówki stanowi duże ryzyko dla kupującego.

Ujmując to bardziej ogólnie, raport wskazuje, że Bitcoin jest nadal najpopularniejszą kryptowalutą, używaną „prawie wyłącznie” w szarej strefie do transakcji internetowych. Armor stwierdził, że czasami do prania pieniędzy stosuje się krypto z większą ilością funkcji prywatności, takich jak monero, dash czy zcash, ale zwykle wymagają one większej wiedzy technicznej.

Z kolei firma CipherTrace, która zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa na rynku blockchaina, opublikowała swój raport dot. kradzieży związanych z kryptowalutami. Dokument udostępnił Cointelegraph 12 sierpnia. Hakerzy zarobili jak dotąd w 2019 r. aż 4,3 mld USD na atakach na giełdy kryptowalut czy okradając inwestorów i użytkowników cyfrowych aktywów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here