Naga Markets

Mike-WinklemannMike Winkelmann będący jednym z najlepiej zarabiających twórców NFT na świecie został zaatakowany przez hakerów. Przejęli oni kontrolę nad twitterowym kontem artysty, by za jego pomocą przeprowadzić ataki phishingowe na nieświadomych użytkownikach. Cyberprzestępcy skierowali ofiary do podejrzanych stron, a następnie nakłonili do podpięcia portfeli kryptowalutowych, bądź przesłania wirtualnych walut na wskazany adres. W ten sposób ukradli około 438 tys. dol. w krypto aktywach.

Hakerzy przejęli twitterowe konto autora najdroższego NFT

Mężczyzna zajmujący się tworzeniem sztuki cyfrowej, znany pod pseudonimem artystycznym Beeple poinformował o tym, że jego konto na Twitterze zostało przejęte. Zanim odzyskał on stery nad swoim profilu, cyberprzestępcy zdążyli przeprowadzić wyrafinowane ataki phishingowe. Oszuści stworzyli podejrzane strony internetowe, do których kierowali obserwatorów Mike’a Winkelmanna. Ci z kolei byli nakłaniani do przelania określonej ilości kryptowaluty na wskazany przez hakerów adres kryptograficzny w celu otrzymania obiecanej nagrody. Innych proszono o podłączenie portfeli do fałszywej platformy. Tym sposobem zostały one automatycznie opróżniane z zawartości. 

Autor dzieła w formie NFT, które zostało sprzedane w 2021 r. za około 69 mln dol., podkreślił, że wszystko, co wygląda zbyt pięknie, nie może być prawdą. Po odzyskaniu swojego konta przestrzegł on użytkowników Twittera przed takimi SCAM-ami. 

NED

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Atak phishingowy pochłonął setki tys. dol. 

Hakerzy wykorzystywali konto należące do Beeple przez 5 godzin. Odzew ze strony osób za nim podążających był ogromny, ponieważ w tym czasie zdążyli ukraść im około 438 tys. dol. za pośrednictwem podstawionych phishingowych witryn. 

Aby uwiarygodnić swoje wpisy, cyberprzestępcy bazowali na aktualnych partnerstwach Mike’a Winkelmanna. Posłużyli się, chociażby wizerunkiem luksusowej marki modowej Louis Vuitton.

Przed prowadzonym w niedzielę atakiem phishingowym alarmował m.in. analityk ds. cyberbezpieczeństwa w MetaMask Harry Denley. Obserwatorzy Beeple byli wówczas odsyłani do fałszywej kolekcji NFT, obiecującej darmowe tokeny. 

Dla wielu osób publikowane treści mogły wydawać się wiarygodne, ponieważ w br. najpopularniejszy cyfrowy artysta faktycznie nawiązał współpracę ze znanym francuskim domem mody. W obecnym miesiącu wypuścił on nawet kilka NFT dla gry mobilnej Louis The Game. 

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here