Naga MarketsGiełda kryptowalut BitfinrexPonad 26 milionów USD w bitcoinach związanych z hackem giełdy kryptowalut Bitfinex w 2016 roku zostało wczoraj przeniesione w siedmiu transakcjach.

  • Internauci nadal śledzą to, co dzieje się ze środkami, które hakerzy ukradli Bitfinex w 2016 r.
  • Teraz wiadomo, że przestępcy przenieśli 26 mln USD w kryptowalutach.

Bitfinex vs. hakerzy

O transakcjach napisało na Twitterze konto Whale Alert, które śledzi to, co dzieje się w łańcuchu BTC. W kontekście ataku na Bitfinex to pierwsze takie wieści od sierpnia. Sześć ze środowych transakcji miało wartość od 4,1 mln USD do 4,8 mln USD, przy czym jedna mniejsza transakcja wyniosła tylko około 12 000 USD.

Poprzednie fale transakcji skradzionych bitcoinów miały miejsce pod koniec lipca i na początku sierpnia, jak wcześniej informowały media.

W następstwie tych transakcji w sierpniu Bitfinex opublikował oświadczenie, w którym obiecał nagrodę dla tej osoby, która pomoże firmie odzyskać skradzione środki, które w tamtym czasie wyniosły około 119 756 BTC. Giełda oferuje nagrodę także samym przestępcom, jeśli ci dobrowolnie oddadzą BTC.

„Bitfinex oferuje nagrodę każdemu, kto połączy nas z hakerami odpowiedzialnymi za nieautoryzowany transfer prawie 120 000 bitcoinów z giełdy w sierpniu 2016 r. W ramach tej samej inicjatywy Bitfinex oferuje również nagrodę dla samych hakerów za zwrot skradzionej własności”

– poinformowała giełda w sierpniu.

Giełdy vs. hakerzy

Inna giełda, która niedawno stała się ofiarą hakerów, KuCoin, stwierdziła zaś teraz, że ​​ponownie zezwala na wpłaty i wypłaty stablecoinów, bitcoinów (BTC), etherów (ETH) i tetherów (USDT). Firma twierdzi też, że jej portfel dla tych kryptowalut został ulepszony. W ogłoszeniu dodała, że adresy portfeli dla tych coinów zostały odświeżone i chociaż starsze adresy nadal będą działać, zalecono użytkownikom wysyłanie środków na nowe. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Atak na giełdy kryptowalut nadal są zmorą rynku BTC. Najsłynniejszym atakiem był ten dot. Mt. Goxa sprzed paru lat. Głośno było też o napadzie na Binance, która to platforma uchodziła do tego momentu za jedną z najbezpieczniejszych na rynku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here