Naga Marketsbitcoin goldHakerzy z gangu REvil rozpoczęli właśnie aukcję skradzionych danych prawników gwiazd, w tym Madonny i Lady Gagi. Chcą w zamian za nie określoną liczbę bitcoinów.

  • Hakerzy z REvil chcą sprzedać dane nowojorskiej kancelarii prawniczej, która reprezentuje światowej sławy gwiazdy.
  • Cena jest wyrażona w BTC, nie wiadomo jednak, ile przestępcy chcą w USD.

REvil sprzedaje dane kancelarii gwiazd

Grupa hakerów REvil żądała wcześniej aż 21 milionów dolarów w BTC od nowojorskiej kancelarii prawniczej, która reprezentuje światowej sławy gwiazdy, takie jak Elton John, Barbra Streisand, Rod Stewart, Lady Gaga, Lil Nas X, Madonna, U2 i Drake, a także Andrew Lloyd Webber, Priyanka Chopra, Robert De Niro, Sofia Vergara, LeBron James oraz Mike Tyson.

Wiadomo, że hakerzy ukradli z komputerów firmy Grubman Shire Meiselas & Sacks’ aż 756 GB danych, w tym osobistą korespondencję, numery telefonów i adresy e-mail. Próbowali już udostępnić 1 GB tych danych w jednym z serwisów, ale ich konto zostało szybko zablokowane. W sieci można jednak znaleźć screenshota kontaktów Madonny, co miało na celu uwiarygodnienie posiadanych danych.

Możemy potwierdzić, że staliśmy się ofiarą cyberataku. Powiadomiliśmy już o tym naszych klientów i personel. Zatrudniliśmy też najlepszych na świecie ekspertów, którzy specjalizują się w tego typu sprawach i pracujemy bez przerwy by rozwiązać ten problem – twierdzą prawnicy kancelarii.

Aukcja w darknecie

Teraz przestępcy rozpoczęli aukcję w darknecie. Na niej wystawili skradzione dane, które można nabyć w zamian za kryptowaluty. Cena początkowa w bitcoinach (BTC) lub jakiejkolwiek innej kryptowalucie nie została jak na razie ujawniona.

Grupa REvil ma bogate CV. Może “pochwalić się” atakiem na Travelex, znaną firmę dewizową z Wielkiej Brytanii. Jej ukradziono 5GB wrażliwych danych klientów i zażądano za nie 6 milionów dolarów. Oczywiście pieniądze miały zostać przekazane za to, że grupa nie udostępni danych online.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here