Naga Marketsbitcoin goldFirma zajmująca się cyberbezpieczeństwem twierdzi, że hakerzy sprzedają w sieci skradzione dane użytkowników portfeli sprzętowych Trezora, Ledgera i KeepKey.

  • Firma Under The Breach twierdzi, że hakerzy wykradli dane użytkowników portfeli sprzętowych na BTC.
  • Ponoć było to możliwe dzięki Shopify.

Hakerzy kradną dane właścicieli portfeli sprzętowych?

Firma Under The Breach twierdzi, że odkryła, że hakerzy ukradli dane portfeli Trezora, Ledgera i KeepKey. Ponoć te zostały skradzione w wyniku wykorzystania witryny e-commerce Shopify. Jako dowód firma opublikowała zrzuty ekranu, na których widać, że haker reklamował się, że posiada nazwiska, adresy, numery telefonów i e-maile użytkowników portfeli sprzętowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sama firma Shopify twierdzi, że nie może być to prawdą. Ponoć zbadano systemu bezpieczeństwa platformy i nie znaleziono żadnych dowodów potwierdzających takie oskarżenia.

Z drugiej strony haker, który był ponoć odpowiedzialny za zhakowanie forum Ethereum w 2016 roku, utrzymuje, że mówi prawdę. Według innego zrzutu ekranu opublikowanego przez Under The Breach przekazał, że „dane będą sprzedawane tylko za duże pieniądze”.

Reakcje producentów… albo ich brak

Trezor twierdzi, że to mało realne, ale “mimo to bada sytuację”.

– Rutynowo usuwamy również stare dane klientów z bazy danych, aby zminimalizować możliwy wpływ – dodano.

Z kolei ShapeShift, firma będąca właścicielem KeepKey, nie skomentowała zarzutów do czasu opublikowania tego artykułu.

Hakerzy nadal stanowią duże zagrożenie na rynku kryptowalut. Kilka dni temu pisaliśmy np. o tym, że kilka superkomputerów na terenie całej Europy zostało zainfekowanych w tym tygodniu złośliwym oprogramowaniem kopiącym cyfrowe waluty. Incydenty tego typu zostały zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii, a podobna ingerencja podobno miała miejsce również w centrum obliczeniowym zlokalizowanym w Hiszpanii.

Ponadto nadal cyberprzestęcy próbują przejmować dane do logowania na giełdy klientów tych drugich, by tak wykraść ich środki.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here