Naga MarketsHaitong Bank wycenia Wirtualną Polską na 162,70 zł. Rekomendacja: „Kupuj”Haitong Bank w swoim najnowszym raporcie wycenił Wirtualną Polskę na 162,70 zł (poprzednia wycena: 111,50 zł) przy jednoczesnym utrzymaniu rekomendacji „Kupuj”. Na wczorajszym zamknięciu walory spółki były wyceniane przez inwestorów na prawie 140 zł, natomiast za samą podwyżką wyceny stoją m.in. dobre wyniki finansowe za trzy pierwsze kwartały.

Wirtualna Polska z wyceną 162,70 zł

W swoim najnowszym raporcie z 15 października Haitong Bank wycenił spółkę Wirtualna Polska na 162,70 zł, podnosząc w ten sposób poprzednią wycenę, która wynosiła dokładnie 111,5 zł. W mocy utrzymała również uprzednia rekomendacja „Kupuj”. Tłem do wzrostu wyceny są dobre wyniki finansowe w bieżącym roku, jak i dalsze oczekiwane odbicie w e-commerce (głównie Wakacje.pl).Na zakończeniu wczorajszej sesji spółka wyceniana była na 138,40 zł, co oznacza wzrost o 0,72% względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 139,40 zł. Patrząc z szerszej perspektywy wskazać należy, że od początku hossy „Bidena-Pfizera” spółka regularnie zyskuje, notując w tym czasie wzrost z ok. 65 zł do 148 zł na zamknięciu sesji z 11 października.

Haitong Bank wycenia Wirtualną Polską na 162,70 zł. Rekomendacja: „Kupuj”
Notowania Wirtualnej Polski w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Pandemia wirusa Covid19 miała dwojaki wpływ na działalność Wirtualnej Polski. Po stronie negatywnej czasowe lockdowny widocznie wpłynęły na ruch turystyczny, którego największą ofiarą są Wakacje.pl. Z drugiej strony, Covid19 wyraźnie przyspieszył trendy digitalizacyjne.

W związku z tym ogólne wnioski po pandemii dla spółki są pozytywne, a nowa post-pandemiczna rzeczywistość powinna nadal wspierać rynek reklamy online i e-commerce. Analitycy oczekują wzrostu EBITDA o odpowiednio 44/14 proc. w latach 2021/22, stąd implikowany wskaźnik EV/EBITDA na 2021/22 na poziomie 14,6/12,6x nadal nie wydaje się zbyt wygórowany. – wskazują analitycy Haitong Bank.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Dobre wyniki spółki

– Haitong Bank spodziewa się kolejnego dobrego kwartału, częściowo za sprawą niskiej bazy z zeszłego roku, ale także dobrych wyników WP Media. Analitycy oczekują, że przychody ogółem wyniosą 212,5 mln PLN (+39 proc. r/r), przy przychodach online na poziomie 200 mln PLN (+40 proc. r/r). W segmencie online analitycy szacują przychody z mediów na poziomie 103 mln PLN (+25 proc. r/r) oraz z e-commerce na poziomie 71 mln PLN (+28 proc. r/r).

W telewizji Haitong Bank spodziewa się 6 mln PLN (-5 proc. r/r). Skorygowana EBITDA na poziomie 68,7 mln PLN, EBITDA na poziomie 67,7 mln PLN (+20 proc. r/r), a EBITDA z działalności telewizyjnej na poziomie -1 mln PLN. – wylicza Haitong Bank.

Jak czytamy w raporcie, spółka jest liderem pod względem liczby użytkowników klikających w kampanie reklamowe wśród 5 największych lokalnych wydawców internetowych. Wirtualna Polska jesienią 2020 zwiększyła dwukrotnie podaż powierzchni reklamowej WP, dodatkowo wprowadzając niedawno WP ADS, czyli narzędzie do samodzielnego prowadzenia kampanii reklamowych bez pośredników, ale z gwarantowaną sprzedażą (RoAS).

– Według Publicis Groupe, wartość polskiego rynku reklamy online w I poł. br. osiągnęła 2,09 mld zł i wzrosła o 24 proc. r/r, podczas gdy przychody WP Media w analogicznym okresie osiągnęły 208 mln zł (wzrost o 39 proc. r/r). Widoczna przewaga WP Media na tle szerokiego rynku reklamy online wynika zdaniem Haitong Banku z jej wiodącej pozycji w bazie realnych użytkowników oraz przede wszystkim ze zdywersyfikowanego portfela produktów. – dodają także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here