Naga MarketsHaitong Bank wycenia LiveChat na 125,60 złAnalitycy Haitong Banku, w najnowszym raporcie, podnieśli cenę docelową dla akcji LiveChat do 125,60 zł ze 124 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację “kupuj”.

W raporcie wskazuje się na fakt, że spółka stała się beneficjentem pandemii, co jest widoczne po jej wynikach. Rozpoczęte, a raczej przyspieszone trendy w cyfryzacji powinny się utrzymać, tworząc korzystne środowisko dla spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Live Chat spodziewa się, że strata walutowa nie powtórzy się w kolejnych kwartałach, chociaż analitycy przypominają, że taka sytuacja miała również miejsce 3 lata temu. ARPU z produktu Live Chat sięgnęło 111 USD w II kw. 2020/21 i 107 USD w I kw. 2020/21. ARPU z ChatBot wyniosło w omawianym kwartale 76,8 USD wobec 68 USD kwartał wcześniej. Live Chat zauważa, że wzrost ARPU był utrzymywany co miesiąc. Przychody z produktu LiveChat wyniosły 41,2 mln PLN wobec 31,8 mln PLN rok wcześniej. Przychody z ChatBot wyniosły 1,6 mln PLN wobec 0,5 mln rok wcześniej. Przychody z HeplDesk to 0,3 mln PLN, podczas gdy rok wcześniej nie było ich wcale. LiveChat poinformował, że odsetek rezygnacji utrzymuje się na poziomie nieco ponad 3 proc. Większość trendów z poprzednich kwartałów zostało utrzymanych.” – uzasadniono w raporcie.

Wybicie z konsolidacji

Na wykresie po większych spadkach, doszło do przełamania linii korekty i wejście w fazę konsolidacji. Obecnie cena wybija góra z tego układu, co można odbierać jako pierwszy krok powrotu do głównego trendu.

livechat

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here