Naga MarketsAnalitycy Haitong Banku w raporcie datowanym na 28 grudnia określili wycenę docelową akcji notowanego na portugalskiej giełdzie Jeronimo Marings, właściciela popularnych dyskontów marki Biedronka, na 16,90 EUR, utrzymując rekomendację na poziomie „neutralnie”.

Zdaniem Haitong Banku sprzedaż detaliczna na polskim rynku nadal ma się dobrze, wspierana szczególnie przez niską stopę bezrobocia, wzrost wynagrodzeń oraz dobre nastroje wśród konsumentów. Według HB sprzedaż Biedronki w Q4 2017 powinna wzrastać o 6,5% rdr, przy prognozowanych przychodach 12,4 mld zł.Wspomniany przez analityków poziom 16,90 pokrywa się z maksimami z zeszłego miesiąca. Warto zwrócić uwagę, że od momentu rozrysowania dołka na końcu 2014 roku, notowania Jeronimo Marings nieustannie przesuwają się w górę, a okazją do korekty było nieudolne wybicie pułapu 18,00.

Źródło: TradingView

Notowania opuściły również kanał aprecjacyjny, a niedźwiedzia szarża zatrzymała się nad 15,05, gdzie przebiega poziom S/R testowany w 2016 oraz w 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here