Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPodczas środowej sesji na rynek wpływa rekomendacja Haitong Bank odnosząca się do spółki Wirtualna Polska. W raporcie wydanym dziś rano analitycy obniżają rekomendację spółki z wcześniejszego “kupuj” do obecnego poziomu “sprzedaj”. Jednocześnie obniżając cenę docelową do 60,0 PLN z wcześniejszego poziomu 74,6 PLN.

  • Haitong Bank obniża rekomendację spółce WP wraz z poziomem ceny akcji.
  • Analitycy szacują, że spółka zanotuje spadek łącznych przychodów o 3,5 proc.

Wirtualna polska z targetem 60 PLN za akcję

W raporcie możemy przeczytać: “Analitycy obniżyli wycenę w efekcie redukcji prognozy EBITDA na lata 2020/21 odpowiednio o 20/19 proc. z powodu spodziewanych negatywnych konsekwencji pandemii koronawirusa. Pomimo faktu, że Wirtualna Polska jest spółką nowych technologii, która większość biznesu (e-commerce i reklamy internetowe) prowadzi w sferze cyfrowej (poza WP TV), to w 2019 r. 22 proc. przychodów i 18 proc. EBITDA pochodziło z turystyki, która z powodu Covid-19 generuje obecnie niemal zerowe przychody.

Jednocześnie Haitong Bank spodziewa się, że Wirtualna Polska przedstawi słabe wyniki za I kw. 2020 r., natomiast w II kw., na który przypadnie szczyt lockdownu wywołanego pandemią, dynamika wyników może być jeszcze słabsza.
Analitycy szacują, że spółka zanotuje spadek łącznych przychodów o 3,5 proc. r/rdo 151 mln PLN, EBITDA na poziomie 39 mln PLN (spadek o 7,6 proc. r/r) i skorygowanej EBITDA 40,4 mln PLN (spadek o 8,4 proc. r/r). Analitycy spodziewają się większych konsekwencji koronawirusa w II kw. 2020 r. Zdaniem Haitong Banku obecny konsensus Bloomberga, który zakłada na 2020 r.przychody w wysokości 800 mln PLN i EBITDA na poziomie 226 mln PLN, nie uwzględnia nowego, trudniejszego otoczenia dla Wirtualnej Polski. Dlatego analitycy spodziewają się wkrótce fali obniżek prognoz wyników.

Sytuacja na wykresie

Patrząc na wykres z perspektywy interwału czasowego D1 widać, że spółka znacznie odrobiła straty wynikające z panowania wirusa. Mimo to jednak, korekta może się pojawić widocznego wzrostu – nawet do poziomu oznaczanego przez analityków banku – czyli zakresu 60 zł za akcję. Dopiero wtedy można będzie myśleć o ponownym skupowaniu rynku, jeśli spadki zostaną wcześniej wyhamowane.

wykres Wirtualna D1 22.04.2020
Wirtualna D1 22.04.2020

Autorem raportu jest Konrad Księżopolski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Haitong Bank, którego dystrybucja nastąpiła 22 kwietnia 2020 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Haitong Bank – WP disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here