Naga Markets

Logo polskiej spółki LiveChat SoftwareHaitong Bank podniósł cenę docelową akcji do 124 PLN, jako wynik podwyższenia prognoz ARPU w perspektywie 1/2/3 letniej o ok. 3 USD do odpowiednio 118,9/124,9/129,9 USD za sprawą lepszych od oczekiwanych wyników od początku roku. Analitycy nieznacznie podnieśli także długoterminową prognozę przyłączeń netto do 3,2 tys. rocznie (z 3 tys. wcześniej). W rezultacie tych założeń prognozowana EBITDA w perspektywie 1/2/3 letniej wzrosła odpowiednio o 1/2/4 proc. Analitycy podnieśli również rezydualne tempo wzrostu przepływów gotówkowych z 3 proc. do 4 proc., uwzględniając lepsze perspektywy dla rynku e-commerce po pandemii, z którego czerpie LiveChat.

Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji do 124 PLN

Przyspieszenie trendów cyfrowych za sprawą pandemii sprawia, że Live Chat ze swoimi produktami komunikacji online należy do beneficjentów tej sytuacji. Widać to w wynikach od początku roku, w których znaczącemu przyspieszeniu uległo zarówno ARPU jak i przyłącza netto. Druga fala koronawirusa nadchodzi w najbardziej pracowitym okresie dla sektora handlowego – świąt Bożego Narodzenia. Stąd analitycy ponownie oczekują zwiększonego zapotrzebowania na narzędzia komunikacji online, które oferuje LiveChat.Jeżeli globalny handel internetowy będzie rósł organicznie, ten trend powinien wesprzeć liczbę przyłączeń netto. Według kalkulacji analityków Haitong Banku LiveChat jest wyceniany w perspektywie 1/2 letniej ze wskaźnikiem EV/EBITDA na poziomie 22,1/19,3. Z dwucyfrowym tempem wzrostu, bardzo wysoką rentownością i zdolnością do generowania dużej ilości gotówki nie jest zbyt wyśrubowana wycena na tle międzynarodowych konkurentów z branży e-commerce czy cyfrowej komunikacji.

Analitycy oczekują, że przychody za II kw. 20/21 wyniosą 11 mln USD (42 mln PLN), co oznacza wzrost o 30 proc. r/r. Według analityków Haitong Banku marża brutto ze sprzedaży wyniesie 86 proc., a wskaźnik kosztów ogólnych 24,5 proc., co powinno dać wynik EBITDA w wysokości 28,2 mln PLN (wzrost o 30 proc. r/r) i marżę EBITDA na poziomie 67,2 proc. Analitycy oczekują, że zysk operacyjny wyniesie 25,8 mln PLN (wzrost o 27 proc. r/r), a zysk netto 20,9 mln PLN (wzrost o 28 proc. r/r).

Druga fala pandemii koronawirusa powinna w nadchodzących kwartałach wspierać fundamenty LiveChat. Analitycy zakładają, że w II kw. 2020/21 liczba przyłączeń netto wzrośnie o ok. 0,8 tys. wobec 1,6 tys. w I kw. 2020/21 i 0,8 tys. w II kw. 2019/20. Taka wyraźna zmiana kw/kw może być wynikiem:

• Sezonowości, ponieważ II kw. obejmuje okres wakacyjny, który zazwyczaj przynosi mniej przyłączeń netto;
• Wyjątkowo dobrego I kw., gdzie wyniki napędzała pierwsza faza koronawirusa i lockdown, co przełożyło się na wzrost płatnych klientów LiveChat.

Baza klientów LiveChat przekroczyła ostatnio 30 tys. i składa się w większości z małych i średnich przedsiębiorstw, ale również międzynarodowych korporacji takich jak Unilever, McDonald’s, Mercedes Benz, PayPal, Samsung, Ryanair, Tele2, Sony czy ING. E-commerce obecnie dynamicznie rośnie za sprawą strukturalnego trendu przechodzenia od tradycyjnej do cyfrowej gospodarki, dodatkowo wzmocnionego ostatnio przez lockdown.

Im więcej ruchu w internecie generuje biznes i handel, tym zwiększa się popyt na narzędzia cyfrowe takie jak produkty LiveChat. Stąd w opinii analityków Haitong Banku w długoterminowej perspektywie fundamenty spółki są mocno związane z ruchami na globalnym rynku e-commerce, a sama spółka jest jednym z graczy, którzy czerpią korzyści z tego sektora i strukturalnego trendu digitalizacji światowej gospodarki.

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here