Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPodczas środowej sesji na rynek wpływa rekomendacja Haitong Bank odnosząca się do spółki Ten Square Game. W raporcie wydanym dziś rano analitycy podtrzymują wydaną wcześniej rekomendację “kupuj”, jednak widząc potencjał w spółce – podwyższają cenę docelową akcji z wcześniejszego progu 505 zł za akcję do obecnego pułapu 644 zł.

  • Haitong Bank podtrzymuje rekomendację, podnosząc cenę docelową akcji
  • Nowa cena docelowa jest efektem podwyższenia prognoz zysku netto na lata 2020/21

Ten Square Game z celem 644 zł za akcję

Dzisiejsza nota banku obejmuje podwyższenie ceny docelowej oraz podtrzymanie “kupuj”. Jak podaje raport banku – podniesienie ceny spowodowane jest “jest efektem podwyższenia prognoz zysku netto na lata 2020/21 o 20/27 proc, za sprawą wyższej niż oczekiwano monetyzacji gry Fishing Clash. Analitycy oczekują w II poł. 2020 r. średniomiesięcznych przychodów na poziomie 58 mln PLN wobec 36 mln PLN wcześniej.

Jak podają analitycy banku “choć znaczący wzrost kosztów UA (user acquisition) w okresie kwiecień-maj br. zaszkodził rentowności spółki w II kw. 2020 r., to zaowocuje on późniejszym wzrostem marż. Haitong Bank docenia, że Ten Square Games wykorzystał szansę znaczącego spadku kosztów user acquisition w czasie pandemii koronawirusa i pozwolił zwiększyć wskaźnik MAU (miesięczna liczba aktywnych użytkowników) dla Fishing Clash do 2,9 mln w I kw. 2020 r. wobec 1,9 mln. w IV kw. 2019 r. Powinno to pozwolić na wyższą monetyzację w II poł. 2020 r.
Na koniec opisuje, żę wygaszanie lockdownu nie szkodzi jak na razie popularności Fishing Clash. “Jak na razie nie wpływa to na tempo monetyzacji Fishing Clash, które stale rośnie, wspierane przez intensywną akcję marketingową. Po rekordowym wyniku w maju 2020 r. (80 miejsce w Google USA, 84 na iPadach w USA i 90 na iPhone w USA) dotychczasowe wyniki z czerwca 2020 r. pokazują dalszą poprawę (74 miejsce w Google, 81 na iPadach w USA i 84 na iPhone USA).

Sytuacja na wykresie

Na wykresie widzimy mocny trend wzrostowy – a dalsze podejścia mogą okazać się jedynie formalnością podczas tak mocnego ruchu. Analitycy wyznaczyli cel na poziomie 644 zł, który wydaje się być odległy, jednak po wcześniejszej korekcie impuls, który obecnie jest widoczny może przetestować ten zakres bez większych korekt.

wykres TSG D1 17.16.2020
TSG D1 17.16.2020

Autorem raportu jest Konrad Księżopolski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Haitong Bank, którego dystrybucja nastąpiła 16 czerwca 2020 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Haitong Bank – Ten square gameConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here