Naga MarketsHaitong Bank w raporcie z 4 września rozpoczyna rekomendowanie Ten Square Games (TSG) od KUPUJ z ceną docelową akcji w wysokości 110,10 PLN. TSG produkuje popularne gry, głównie na urządzenia mobilne w modelu free-to-play (F2P). Monetyzacja gier odbywa się za pomocą mikropłatności/opłat licencyjnych i przychodów reklamowych.

Portfolio gier TSG podzielone jest na trzy kategorie. Pierwsza – Evergreen – to flagowe tytuły z największym potencjałem komercyjnym.  Druga – Game Factory – proste gry monetyzowane poprzez reklamy. Z kolei trzecia – Legacy – to gry typu casual z mniejszym potencjałem komercyjnym. TSG jest światowym liderem w segmencie gier wędkarskich, a jego ostatnia produkcja – Fishing Clash, która miała premierę w październiku 2017 r. jest dostępna na App Store i w Google Play. TSG pracuje obecnie nad nowymi funkcjonalnościami Fishing Battle i Mini Golf, takimi jak multiplayer i możliwością zawierania zakładów, co może docelowo zwiększyć potencjał monetyzacyjny gier.

Te artykuły również Cię zainteresują
“TSG ma zerowe zadłużenie, solidny bilans i planuje wypłacać dywidendę (polityka dywidendowa zakłada wskaźnik wypłaty na poziomie 75 proc.). Wśród produktów firmy znajdują się takie gry jak: Let’s Hunt, Wild Hunt, Magic Heroes, Let’s Farm i Mushroom Hunt. Spółka uważnie kontroluje koszty (budżet Evergreen to około 0,5-1,0 mln PLN), co skutkuje niską kapitalizacją kosztów gier (około 6 proc. sprzedaży w 2017 r.). Pozwala to przeznaczyć do 75 proc. zysków na dywidendę, co jest dość niezwykłym zjawiskiem w branży gier w Polsce” – komentuje Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank.

Fishing Clash wygenerował w 2018 łączne przychody na poziomie 25,1 mln PLN z czego 17,5 mln PLN w drugim kwartale. W lipcu (pierwszy miesiąc trzeciego kwartału), gra wygenerowała 8 mln. Haitong Bank spodziewa się sierpniowych przychodów na poziomie około  8,7 mln PLN. We wrześniu gra może otrzymać kolejny tak zwany  featuring, co może pozytywnie wpłynąć na zainteresowanie grą, bazę klientów, a w konsekwencji wygenerowane przychody. Dlatego też Haitong Bank spodziewa się przychodów na poziomie około 9 mln, a w całym 2018 roku około 73 mln PLN (przy zachowaniu wskaźnika wydatków marketingowych do przychodów na poziomie 26 proc.)

Pod koniec sierpnia Comparic.pl pisał o rekordowych jednodniowych spadkach w historii, które wynosiły 12%. Od tego momentu spółka znacznie pogłębiła aprecjację, między innymi trzeciego września pokonując swój niechlubny rekord. Deprecjację zatrzymał dopiero poziom 61,8% zniesienia trendu wzrostowego w połączeniu ze strefą S/R wypadającą w przedziale 82,00-85,00 za jedną akcję. Rekomendowana przez Haitong Bank cena pokrywa się z 23,6% zniesienia trendu i lipcowymi maksimami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here