Naga MarketsKurs Pekao w dół w poniedziałek 2 grudniaAnalitycy Haitong Banku, w najnowszym raporcie z 11 stycznia, podtrzymali dotychczasową rekomendację “kupuj” dla Pekao Banku. Bank jednocześnie obniża cenę docelową do 74,8 PLN z 75,9 PLN, przy obecnym kursie spółki wynoszący 71,44 PLN. Podczas poniedziałkowej sesji spółka wygenerowała nieco ponad 4 procent wzrostu

W najnowszym raporcie możemy przeczytać:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Analitycy obniżają próg ceny docelowej dla akcji spółki
  • Bank Pekao szacuje, że wpływ na wskaźnik TCR/Tier 1 będzie symboliczny i wyniesie 20 pb. ze wskaźnikiem pro-forma Tier 1 na poziomie 16,6 proc.
  • Zarząd Banku Pekao oczekuje, że synergie kosztowe wyniesie 420 mln PLN przed podatkami, z czego 40-50 proc. powinno przypaść na nadchodzące 2 lata.
  • Bank Pekao przejmie aktywa Idea Banku o łącznej wartości ok. 14,4 mld PLN

Pekao Bank z utrzymaną rekomendacją i obniżoną ceną docelową akcji

W dzisiejszym raporcie banku Haitong czytamy, że podmiot utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Banku Pekao, jednocześnie obniżając cenę docelową do 74,8 PLN z 75,9 PLN. Analitycy już na początku opisują sytuację przejęcia Idea banku: “Bank Pekao 3 stycznia 2021 r. przejął Idea Bank na mocy unijnej dyrektywy BRRD wdrażanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Wartość netto tej transakcji wyniesie 0 PLN i będzie miała marginalny (20 pb.) wpływ na współczynnik Tier 1 Banku Pekao i pozostanie neutralna dla perspektywy dywidendowej. Akwizycja jest objęta ośmioletnią gwarancją BFG, zarówno jeżeli chodzi o jakość aktywów jak i ryzyka prawne.

wykres Pekao Bank H4 11.01.2021
Pekao Bank H4 11.01.2021

Raport dodaje, że Bank Pekao przejmie aktywa Idea Banku o łącznej wartości ok. 14,4 mld PLN (0,6 proc. udziału w rynku), w tym ok. 12,2 mld PLN (stan na sierpień 2020) kredytów netto oraz ok. 2,2 mld PLN innych aktywów, w tym obligacji skarbowych. Przejęte zobowiązania obejmują niemal wyłącznie gwarantowane depozyty klientów.

Dodatkowo Bank Pekao szacuje, że wpływ na wskaźnik TCR/Tier 1 będzie symboliczny i wyniesie 20 pb. ze wskaźnikiem pro-forma Tier 1 na poziomie 16,6 proc. (16,8 proc. w III kw. 2020 r.). Jest to możliwe ze względu na objęcie gwarancją pokrycia strat przejętych kredytów, co pozwala na zerowe ryzyko w przypadku kredytów złotowych i 20 proc. dla kredytów walutowych. Dlatego analitycy postrzegają tę akwizycję jako neutralną dla perspektywy dywidendowej i uważają, że Bank Pekao ma wszelkie podstawy, aby utrzymać przynajmniej 50 proc. dywidendę w perspektywie średnioterminowej.

[adrotate group=”42″

Autorem raportu jest Marta Czajowska-Bałdyga. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Haitong Banku, którego dystrybucja nastąpiła 11 stycznia 2021 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Pekao Bank disclaimer

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here