Naga MarketsHaitong Bank obniża rekomendację dla Orange. Spółka wyceniona na 8,50 złW swoim najnowszym raporcie Haitong Bank wycenił Orange Polska na 8,50 zł, obniżając jednocześnie rekomendację z poprzedniego „Kupuj” do obecnego „Neutralnie”. Warto wskazać, że poprzednie cena docelowa wynosiła 7,20 zł, natomiast w trakcie dzisiejszej sesji spółka wyceniana jest na ok. 8,04 zł.

Orange z obniżoną rekomendacją

W swoim najnowszym raporcie z 11 października Haitong Bank wycenił spółkę Orange Polska na 8,50 zł (poprzednia wycena wynosiła 7,20 zł), obniżając jednocześnie rekomendację z uprzedniego „Kupuj” do obecnego „Neutralnie”. W trakcie poniedziałkowego otwarcia spółka wyceniana jest na 8,04 zł i notuje spadek o 1,47%.– Analitycy podwyższają cenę docelową do 8.5 PLN  ze względu na uwzględnienie ostatniej transakcji z FiberCo, która wraz z wyższą wyceną spółek porównywalnych (EV/EBITDA na 2021/2022 na poziomie odpowiednio 5,9/5,9x vs. 5,5/5,5x wcześniej) co pozytywnie wpłynęło na cenę docelową akcji spółki. Analitycy Haitong Banku doceniają fakt, że Orange Polska przyjął bardziej aktywne podejście do uwalniania wartości z aktywów trwałych. – wskazują analitycy Haitong Bank.

– Po transakcji z FiberCo, która przyniesie 1,4 mld PLN w gotówce przed opodatkowaniem, spółka rozważa również działania związane ze stacjami bazowymi, które mogą przynieść kolejny jednorazowy zastrzyk gotówki lub optymalizację wydatków kapitałowych/operacyjnych. Kroki te mogą być ważnym argumentem dla podniesienia dywidendy w przyszłości. Przejęcie UPC Polska przez Play może potencjalnie zaostrzyć konkurencję na rynku konwergencji telekomunikacyjnej w Polsce, ale kwota założonych synergi Play-UPC po przejęciu sugerują, że agresywna strategia cenowa jest mniej prawdopodobna, co byłoby pozytywną informacją dla wszystkich operatorów. – dodają także.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Zaostrzona konkurencja

W ostatnim czasie doszło do połączenia UPC Polska z Play. Jak czytamy w raporcie, teoretycznie mogłoby to doprowadzić do zaostrzenia walki cenowej o klienta. Jednak z drugiej strony UPC Polska było (i nadal jest) jednym z najdroższych dostawców telewizji kablowej, a Play z kolei swój sukces zbudowało na agresywnej polityce cenowej.

Wielu analityków spodziewa się więc, że Play miałoby problemy z uatrakcyjnieniem polityki handlowej UPC Polska, ponieważ to oznaczałoby wyraźne przeszacowanie cen w dół, co wpłynęłoby na przychody i przede wszystkim EBITDaL. Jeśli teza ta okaże się prawdziwe, to będzie to dobra informacja dla konwergentnych polskich operatorów, takich jak Orange Polska czy Cyfrowy Polsat.

invest

Prognozy na III kwartał

– Dwa elementy wpływające na wyniki to obniżki stawek MTR/FTR oraz 1,6 mld PLN jednorazowego zysku przed opodatkowaniem z tytułu transakcji z FiberCo. Orange Polska sprzedał FiberCo za 1,37 mld PLN, z czego 897 mln PLN zostało już zapłacone, a pozostałe 487 mln PLN zostanie zapłacone w latach 2022-2026 i będzie to uzależnione od realizacji przez Orange Polska uzgodnionego harmonogramu rozwoju sieci. – przedstawiają analitycy Haitong Bank.

– W III kw. br. analitycy oczekują przychodów na poziomie 2 844 mln PLN (+2 proc. r/r), EBITDaL na poziomie 768 mln PLN (+4 proc. r/r), EBIT na poziomie 1 826 mln PLN oraz zysku netto na poziomie 1 568 mln PLN. – dodają także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here