TMS


Haitong Bank w raporcie z 26 kwietnia (godz. 8:22) obniżył rekomendację dla Eurocash do NEUTRALNIE z Kupuj oraz cenę docelową akcji do 26,7 PLN (z 31,6 PLN). Potencjał spadkowy wynika z redukcji o 11/13/10 proc. prognoz zysku EBITDA odpowiednio na lata 2018/19/20. To z kolei jest efektem wolniejszego niż zakładano ożywienia w segmencie hurtowym i wciąż ponoszonych kosztów transformacji spółki, które odbijają się na wynikach działu detalicznego.

Analitycy Haitong Bank w perspektywie długoterminowej wciąż dostrzegają potencjał w transformacji Eurocash z sieci hurtowej w detaliczną, ale w krótkim terminie oczekują, że korzyści z przemiany zostaną przesłonięte kosztami. Dodatkowo postępowanie antymonopolowe związane z przejęciem Mili trwa dłużej niż pierwotnie zakładano, co może również odłożyć w czasie proces integracji tej sieci detalicznej.

Pomimo, że Eurocash zamknął 10 hurtowni typu cash&carry w 2017 r., pozytywne skutki tej decyzji będą się objawiać stopniowo. Analitycy spodziewają się stosunkowo słabych wyników spółki za pierwszy kwartał 2018 r., z przychodami w wysokości 5,5 mld PLN (wzrost o 6 proc. r/r) i EBITDA na poziomie 39 mln PLN (wzrost o 3 proc. r/r). Uważają, że efekty optymalizacji zostaną przesłonięte przez koszty rebrandingu sieci sklepów EKO oraz brak istotnej poprawy w segmencie hurtowym. 

Krzysztof Kawa, Analityk, Haitong Bank
Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong BankNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here