Naga MarketsHaitong Bank w raporcie z 26 kwietnia (godz. 8:22) obniżył rekomendację dla Eurocash do NEUTRALNIE z Kupuj oraz cenę docelową akcji do 26,7 PLN (z 31,6 PLN). Potencjał spadkowy wynika z redukcji o 11/13/10 proc. prognoz zysku EBITDA odpowiednio na lata 2018/19/20. To z kolei jest efektem wolniejszego niż zakładano ożywienia w segmencie hurtowym i wciąż ponoszonych kosztów transformacji spółki, które odbijają się na wynikach działu detalicznego.

Analitycy Haitong Bank w perspektywie długoterminowej wciąż dostrzegają potencjał w transformacji Eurocash z sieci hurtowej w detaliczną, ale w krótkim terminie oczekują, że korzyści z przemiany zostaną przesłonięte kosztami. Dodatkowo postępowanie antymonopolowe związane z przejęciem Mili trwa dłużej niż pierwotnie zakładano, co może również odłożyć w czasie proces integracji tej sieci detalicznej.

Pomimo, że Eurocash zamknął 10 hurtowni typu cash&carry w 2017 r., pozytywne skutki tej decyzji będą się objawiać stopniowo. Analitycy spodziewają się stosunkowo słabych wyników spółki za pierwszy kwartał 2018 r., z przychodami w wysokości 5,5 mld PLN (wzrost o 6 proc. r/r) i EBITDA na poziomie 39 mln PLN (wzrost o 3 proc. r/r). Uważają, że efekty optymalizacji zostaną przesłonięte przez koszty rebrandingu sieci sklepów EKO oraz brak istotnej poprawy w segmencie hurtowym. 

Krzysztof Kawa, Analityk, Haitong Bank
Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here