Naga MarketsLogo Millennium BankPodczas dzisiejszej sesji handlowej analitycy Haitong Banku udostępniają raport wydany w dniu wczorajszym, w którym wskazują na obniżenie ceny docelowej akcji Millennium Banku z poziomu 8,9 zł do obecnej strefy równych 5,0 zł. Obniżenie to stanowi ponad 44 procentową zniżkę celu. W tym momencie akcje banku notowane są po 5,525 zł – wskazując na znaczny trend spadkowy, który nabiera siły.


Udostępniony dziś raport wskazuje na znaczne obniżenie rekomendacji dotyczącej kursu akcji Millennium Banku. W udostępnionym raporcie analitycy podali nowe prognozy dla spółki na kolejne lata, w tym uwzględniając wynik spółki na koniec obecnego. Dużą rolę w nich odgrywa decyzja TSUE w sprawie zwrotu konsumentom prowizji za wcześniejszą spłatę kredytów.

Analitycy szacują, że mogą one mieć negatywny wpływ, który słabnie z upływem czasu, na przychody odsetkowe netto w wysokości ok. 80 mln PLN. Dodatkowo, raport uwzględnia w podanych prognozach wyższe wpłaty do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i stopniowe tworzenie rezerw na wypadek mniej korzystnych orzeczeń sądów w sprawie kredytów walutowych.

Tym samym w raporcie widnieje obniżenie prognozy zysku netto Millennium Banku na 2019 roku o 19 procent do 621 mln PLN. Obniżona została również prognoza dotycząca następnego roku – o 39 procent do 597 mln PLN oraz na 2021 rok o 29 procent do 849 mln PLN.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka oscyluje na poziomie 5,525 zł za akcję wskazując jedynie kontynuację mocnego trendu spadkowego, który zainicjowany został na przełomie czerwca i lipca obecnego roku. Przecena w ciągu tych kilku miesięcy obejmuje spadek z 9,60 zł do obecnych 5,525 zł, co oznacza sporą przecenę. Obecnie kurs próbuje przetestować ponownie najniższy punkt kilkumiesięcznego zjazdu – czyli strefy 5,10 zł. Zdaje się, że prawdopodobieństwo wybicia tego dołka jest znacznie większe, niż odbicia kursu akcji z obecnych stref.

wykres Millenium W1 12.12.2019
Millenium W1 12.12.2019, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Marta Czajkowska-Bałdyga. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Haitong Bank, którego dystrybucja nastąpiła 11 grudnia 2019 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Haitong Bank – Millenium Bank rekomendacjaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here