Naga MarketsHaitong Bank będzie zarządzał aktywami z Europy
Andrzej Kopka, dyrektor w Dziale Emisji Akcji Haitong Banku

Haitong Bank otrzymał zgodę od Portugalskiej Komisji Rynku Papierów Wartościowych na prowadzenie działalności przez Haitong Global Asset Management. Nowy podmiot będzie odpowiedzialny za zarządzanie aktywami inwestorów na globalnych rynkach finansowych.

Haitong Bank tworzy nowy podmiot do zarządzania aktywami z Europy

Haitong Global Asset Management, to podmiot z siedzibą w Portugalii, którego rolą jest zarządzanie aktywami inwestorów na globalnych rynkach kapitałowych. Spółka będzie pozycjonować się jako strategiczny europejski podmiot zarządzający inwestycjami Grupy Haitong, wykorzystując know-how z rynków azjatyckich i solidne osiągnięcia Haitong Banku w Europie.

– Wykorzystujemy fakt, że jesteśmy bankiem inwestycyjnym o globalnym zasięgu i bardzo silnej pozycji w Chinach oraz Azji Południowo-Wschodniej. Czerpiemy z doświadczeń na tych bardzo szybko rozwijających się rynkach i pragniemy dzielić się tą wiedzą z klientami w Europie. Mamy nadzieję, że te unikalne kompetencje będą również doceniane przez naszych partnerów w Polsce – mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking w Haitong Bank w Polsce.Nowy podmiot w Grupie Haitong będzie funkcjonował w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem zbiorowego inwestowania w zbywalne papiery wartościowe (UCITS), inwestycjach venture capital, zarządzaniem portfeli inwestorów, prowadzeniem depozytów jednostek uczestnictwa przedsiębiorstw zbiorowego inwestowania oraz przyjmowaniem i przekazywaniem zleceń związanych z instrumentami finansowymi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia akcje | kurs pge | dolar australijski kurs | średni kurs dolara | kurs lewa prognozy 2021 | benefit kurs | gpw selvita |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here