Naga MarketsHaitong Bank: Asseco Poland z podniesioną ceną docelową akcji. Spółka rośnie dziś 0,68%Zgodnie z raportem udostępnionym podczas wtorkowej sesji handlowej Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji spółki Asseco Poland z wcześniejszego 50,9 zł do 59,9 zł. Jednocześnie bank podtrzymał wcześniejszą rekomendację “neutralnie”. W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 59,4 zł za akcję rosnąc na wtorkowej sesji 0,68 procent.


Podczas wtorkowej sesji handlowej Haitong Bank udostępnia raport, który wskazuje na podtrzymanie rekomendacji “neutralnie” oraz podnosi poziom ceny docelowej akcji spółki Asseco Poland do poziomu 59,9 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podwyższony poziom docelowy akcji spółki wynikają z prognoz działu analiz banku, który wskazuje, że zysk netto spółki na lata 2019-2020 może wzrosnąć odpowiednio o 13 i 4 proc. w efekcie szybszego od oczekiwań wzrostu wyników spółki Formula Systems i Asseco International.

Dodatkowo, jak wskazuje raport – spółka dobrze poradziła sobie w segmencie opieki medycznej, wygrywając od początku roku ok. 32 proc. przetargów wartych łącznie 57 mln PLN. Analizując również wysokie przepływy z działalności operacyjnej oraz przepływy z działalności inwestycyjnej, autor oczekuje, że spółka wypłaci dywidendę w wysokości 3 PLN na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 5 proc.

Sytuacja na wykresie

Aktualnie spółka notowana jest na poziomie 59,4 zł, co sprawia, że niewiele wykresowi brakuje do wkroczenia w zakres ceny docelowej – wystawionej przez bank. W tym momencie widać również, że trend wzrostowy spółki utrzymuje się praktycznie w nieprzerwany sposób od listopada, kiedy spółka rośnie do obecnych poziomów ze strefy 49 zł. Dalszy sentyment wzrostowy ma spore szanse utrzymania.

wykres asseco d1 17.12.2019
asseco d1 17.12.2019, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Konrad Księżopolski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Haitong Bank, którego dystrybucja nastąpiła 16 grudnia 2019 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Haitong Bank – Asseco Poland 16.12.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here