Naga Marketshacker-reveals-how-devastating-a-cyberattack-on-the-stock-market-could-beWe wtorek (11 sierpnia 2015r.) amerykańskie władze nałożyły na 32 oskarżonych karę w związku z kradzieżą niepublicznych informacji dotyczących zarobków korporacyjnych – poufne dane miały pozwolić na zarobek nawet 100 milionów dolarów i być wykorzystane do uzyskania przewagi rynkowej podczas tradingu.


Proceder trwał przez ponad pięć lat

W okresie pięciu lat dwóch hackerów mieszkających na Ukrainie dokonywało regularnych włamań na serwery amerykańskich agencji prasowych – między innymi Business Wire oraz PRNewswire wykradając ponad 100 tysięcy komunikatów prasowych przed ich upublicznieniem. Dokumenty zawierające między innymi raporty finansowe były następnie dystrybuowane pomiędzy grupą traderów, którzy wykorzystywali je do kupna lub sprzedaży papierów wartościowych w zależności od treści nielegalnie zdobytych dokumentów.

Zgodnie z wynikami dochodzenia SEC, hackerzy mieli reklamować swoje usługi poprzez nagrania wideo pokazujące w jaki sposób wykradają informacje. Dane przekazywali traderom natomiast za prowizje o stałych kwotach lub za prowizję procentową w wygenerowanych zysków.

„Dzisiejsza sprawa jest bardzo istotnym przypomnieniem, że dzisiejsze systemy komputerowe to bardzo wrażliwe i często narażone cele” – mówiła podczas konferencji prasowej Mary Jo White piastująca funkcję przewodniczącego SEC. „Zachowajcie ostrożność, stosujcie odpowiednie narzędzia zabezpieczenia i współpracuje ze stróżami prawa, aby jak najszybciej identyfikować jakiekolwiek nieprawidłowości”.

W sprawie najwięcej kontrowersji budzi fakt, że hackerzy wykradali poufne dane przekazywane agencjom prasowym przez okres ponad pięciu lat – w czasie tym nikt nie zorientował się, że dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here