Naga MarketsWartość kryptowalut ukradzionych przez hakerów i oszustów szacowana jest na 670 milionów USD. 2018 jest na najlepszej drodze do ustanowienia niechlubnego rekordu, najgorszego roku w historii cyfrowej przestrzeni walutowej pod względem utraty zasobów, zgodnie z raportem Crypto Aware.


Crypto Aware to zdecentralizowana społeczność zajmująca się zarządzaniem inwestycjami w tokeny. W najnowszym raporcie twierdzi, że ilość skradzionych walut cyfrowych w tym roku stanowi prawie 40% łącznej liczby utraconych w latach 2011-2018. Od 2011 r. do pierwszego kwartału tego roku oszuści i hakerzy ukradli 1,7 miliarda dolarów w kryptowalutach. Największą kwotę odnotowano w samych tylko pierwszych trzech miesiącach tego roku.

“Kryptowaluty otrzymują coraz więcej walidacji jako środek transferu wartości, a największe monety osiągały historycznie wysokie ceny pod koniec zeszłego roku. To przyciągnęło wielu nowych, nierozsądnych inwestorów, którzy nie są dobrze zorientowani pod względem bezpieczeństwa w Internecie i którzy są określani jako łatwe cele przez oszustów” – twierdzi Anna Wu, założycielka Crypto Aware.

Według CryptoAware największym incydentem hakerskim w historii była wpadka japońskiej giełdy kryptowalut Coincheck, która straciła około 500 milionów NEM o szacowanej wartości ponad 530 milionów USD.

Wykładniczy wzrost Bitcoina i ICO spowodował, że balon rynku kryptowalut z około 27 miliardów dolarów w kwietniu 2017 r., kilkanaście miesięcy później był dziesięciokrotnie większy. Kapitalizacja rynku osiągnęła najwyższy poziom 823 miliardów dolarów na początku tego roku, co pokryło się z dynamicznym sokiem ilości ataków hackerskich.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here