Naga Marketsstar trek statek kosmicznyWilliam Shatner, znany kanadyjski aktor, producent, reżyser i piosenkarz znany z roli w popularnym serialu Star Trek, niedawno wypowiedział się na temat Ethereum i rozproszonej technologii.


W dniu 7 listopada Shatner otagował Vitalika Buterina, współtwórcę Ethereum, w swoim tweecie, publicznie przyznając się tym samym do swojego zainteresowania kryptowalutami i blockchainem.

Życie w bańce

William Shatner“Jego poglądy nie uwzględniają faktu, że kod musi zostać skontrolowany przez firmę audytorską i zatwierdzony przez konsorcjum lub nie zostanie zaakceptowany. 🙄 Myśli, że istnieje w bańce. Właśnie dlatego mamy ERC-20, ERC-721 … ERC-1701😏

– William Shatner (@WilliamShatner) 7 listopada 2018 r.”

Kilka osób odpowiedziało na post Shatnera, oskarżając projekt Ethereum o “jawne oszustwo”. Pojawiły się delikatne sugestie i ataki na centralizację Ethereum i samego Vitalika, który zdaniem krytyków nie zadbał wystarczająco o decetralizację.

Shatner stanął jednak w obronie projektu :

“Jako programista – rozwijaj własną technologię blockchain, dzięki której możesz być w 1000% pewna decentralizacji. Albo wpakuj pieniądze do materaca.”

Społeczność kryptowaluty zareagowała jednak pozytywnie na post i wiedzę Shatnera.

Mainstream a kryptowaluty

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut, zauważył, że kryptowaluty docierają do mainstreamu. Odpowiedział oficjalnie gwiazdorowi kina:

Witamy w crypto @WilliamShatner! To się rozprzestrzenia.”

– CZ Binance (@cz_binance) 8 listopada 2018 r

Także w tym tygodniu były dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, publicznie stwierdził, że Ethereum ma potencjał, aby stać się potężną platformą. Powiedział to w czasie debaty z ekonomistą Tylerem Crownem. Określił platformę jako “nowy wynalazek”.

Zainteresowanie i zaangażowanie znanych w branży finansowej i technologicznej osób w temat blockchaina staje się coraz powszechniejsze.

Jak sprzedać decentralizację?

Jest to o tyle ważne, że nową technologię trzeba sprzedać. Jak powiedział Kim Hyun Joong, profesor IT z Korea University, drugiej najbardziej prestiżowej uczelni w Korei Południowej po Seul University, dystrybucja zdecentralizowanych systemów jest tak samo ważna jak ich rozwój:

“Nawet jeśli projekt ma zaawansowaną technologię, to jeśli się nie sprzedaje, nie ma sensu. Jeśli jednak projekt jest mniej zaawansowany technologicznie, ale dobrze się sprzedaje, może konkurować. Ważne jest, aby programiści nie poświęcali wszystkiego dla technologii.”

Z pewnością zaś publiczne poparcie projektów blockchain, takich jak Ethereum, przez osoby powszechnie znane, takie jak William Shatner i Eric Shmidt, będzie miało pozytywny wpływ na wzrost świadomości o kryptowalutach i sieci bloków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Warto jednak pamiętać, że Ethereum ma już na rynku konkurencję. Niedawno pisaliśmy m.in. o IOST, które stara się rozwiązać problem skalowalności kryptowalut. Więcej o projekcie przeczytacie TUTAJ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here