Naga MarketsChyba każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem kapitałowym słyszał w ostatnim czasie o spółce GameStop. Jej akcje wzrastały bowiem w ciągu zaledwie 11 sesji handlowych między 13 a 28 stycznia br. o ponad 2 311 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od kwietnia ubiegłego roku aprecjacji do niemal 18 700 proc. Mimo, że obecnie są one ponad 60 proc. poniżej wartości z końcówki stycznia, to spółka ta wciąż znajduje się w centrum zainteresowania spekulantów.

GameStop wciąż w centrum zainteresowania spekulantów 

Mimo, że między 28 stycznia a 19 lutego notowania GameStop spadły o ponad 92 proc. z 483 USD do zaledwie 38,50 USD, to inwestorzy nie zniechęcili się do spekulacji na akcjach tej spółki. Między 19 lutego a 10 marca ponownie wzrosły one bowiem o ponad 805 proc., po czym spadły od ponad 66 proc. Na przestrzeni ostatnich dni znów odnotowano jednak ich wzrost o ponad 87 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki tym wzrostom, jeden z bardziej popularnych inwestorów zarobił ponad 25 milionów dolarów. Gwiazda Reddita Keith Gill – bo o nim mowa – znany pod pseudonimem Roaring Kitty, opublikował zrzut ekranu przedstawiający skład swojego portfela inwestycyjnego. Pokazuje on, że zarobił ponad 25 milionów dolarów na swoim zakładzie na GameStop.

Gill, który jeszcze do końca stycznia był licencjonowanym brokerem w MassMutual, po raz pierwszy zainwestował w GameStop podobno już w czerwcu 2019 roku. Miał wtedy przeznaczyć na ten cel 50 tysięcy dolarów.

Jeśli zrzuty ekranu Gilla można uznać za prawdziwe, zarobił on na swoich zakładach na GameStop 25,2 miliona dolarów z zyskiem ponad 938%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pgnig | akcje biomed | prognoza bitcoin | dax notowanie | kurs zlotowki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryzys w Turcji. Lira osiągnie rekordowe poziomy w 2021 roku
Następny artykułRajd bitcoina może zwiększyć zainteresowanie cyfrowym juanem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here