Naga MarketsGwiazda "Big Short" sprzedaje akcji Tesli. Michael Burry zajął krótką pozycję na spółce Elona MuskaMichael Burry, który sławę zdobył dzięki przewidzeniu krachu na rynku nieruchomości w 2007 roku, przewiduje, że kurs akcji Tesli runie w podobny sposób. Znany inwestor zwrócił uwagę szczególnie na absurdalną kapitalizację rynkową Tesli. Swoje słowa potwierdził w najlepszy sposób, jaki może dokonać menedżer funduszu: w połowie grudnia zajął krótką pozycję na notowaniach spółki Elona Muska.

  • Michael Burry od połowy grudnia shortuje Teslę
  • W proteście przeciwko blokadom polityków na Twitterze, Michael Burry zamknął swoje konto na tej platformie
  • Jego oryginalne wpisy przytoczone w artykule są już zatem niedostępne

Burry shortuje Teslę

Michael Burry, inwestor, które wielomiliardowa krótka pozycja względem rynku nieruchomości została uwieczniona w kinowym hicie “The Big Short”, przewiduje że kurs akcji Tesli zanotuje podobne załamanie jak to sprzed 13 laty.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Cóż, moja ostatnia pozycja, którą shortowałem, też stawała się większa i większa WIĘKSZA – stwierdził dobitnie Michael Burry.

Michael Burry shortuje Teslę i wieści runięcie kursu jak bańki w 2007 roku
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

– Cena akcji Tesli wzrosła tylko tego dnia aż o 8%, co zwiększyło kapitalizację rynkową o 60 mld dol., to tyle ile jeden General Motors, 2 Hershey, 3 Etsy, 4 sieci Domino czy 10 Vornado. – dodał w kolejnym tweecie. – Cieszcie się, dopóki możecie.

Zobacz również: Warren Buffett stracił aż 39% na akcjach Wells Fargo od początku 2020 roku

W grudniu, Mike Burry poinformował, że jego legendarny fundusz Scion Asset Management zajął krótką pozycję względem akcji Tesli. W prześmiewczy sposób zachęcał CEO Tesla Inc., Elona Muska, do sprzedaży akcji swojej spółki korzystając z absurdalnie wysokiej wyceny.

– Sprzedaj ten suflet z Tesli – dodał.

Plus500

Michael Burry zdobył swoją popularność dzięki temu, że przewidział załamanie na rynku nieruchomości w 2007 roku, co zostało później uwiecznione w filmie “The Big Short”. Menedżera funduszu Scion zagrał sam Christian Bale.

Inwestor na Twitterze obrał nick Cassandra, co jest nawiązaniem do mitologicznej Kasandry, córki Priama, króla Troi. Posiadała ona dar przewidywania przyszłości, jednak wskutek rzuconej na nią klątwy nikt nie wierzył w jej prognozy. W rezultacie, Troja upadła. Imię Kasandry jest uznawane za symbol złowieszczej przepowiedni prowadzącej do nieszczęścia, która ignorowana jest aż do ziszczenia.

Burry jest dumny z faktu, że wbrew krytykom, dowiódł swego, choć podobnie jak Kasandra, nie został w porę odpowiednio wysłuchany.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here