Naga MarketsOstrożne posunięcia ze strony banków centralnych i wstrzymywanie się z decyzjami odnośnie poziomu stóp procentowych, spowodowało, że na rynku mamy do czynienia z niską zmiennością.


Rezerwa Federalna uzasadnia utrzymywanie stóp procentowych na stałym poziomie niepewną sytuacją ekonomiczną na świecie. Jeżeli wyniki będą dobre w drugiej połowie roku, to stopy będą mogły być podwyższane. Podobnie jest w Europie, tutaj EBC również wstrzymał się z podwyżkami stóp. Zmienność na rynku jest coraz mniejsza. Wskaźnik JPMorgan Chase pokazujący zachowanie się globalnej waluty spadł do poziomu 6,2%, co jest najniższym wynikiem od 2014 roku, a także dużo niższym niż mogliśmy to obserwować w styczniu (wtedy kosztował się on na poziomie 9,3%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs euro (EUR) dynamicznie w dół po godzinie 11:00

Mniejszą zmienność widać nie tylko na rynku walutowym, ale także na innych aktywach. Indeks zmienności Cboe – pokazujący jak zachowują się giełdy na Wall Street (bardziej znany jako VIX), spadł o około dwie trzecie w stosunku do poziomu z końca grudnia 2018 r. Dodatkowo na rynku amerykańskich obligacji rządowych indeks zmienności osiągnął rekordowo niski poziom

Jak ostrzega Andrew Sheets z Morgan Stanley“obecne sytuacja nie ma szansy przetrwać w długim terminie na wszystkich klasach aktywów”.

Mniejsza zmienność przekłada się także na mniejsza płynność, a taka sytuacja może doprowadzić do gwałtownego, niespodziewanego wzrostu zmienności, “która może już czaić się za rogiem”, powiedzieli analitycy z Scotiabank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here