Naga Marketstelefon z napisem cryptocurrency newsZdecentralizowana giełda kryptowalut dYdX odnotowała gwałtowny wzrost liczby udzielanych pożyczek. Wszystko przez zmienność na rynku z powodu koronawirusa, którą postanowili wykorzystać inwestorzy.

  • Giełda dYdX notuje rekordowy wolumen
  • Ponad 1 mld dolarów wolumenu w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • Zmienność przyciąga inwestorów
  • Wraz ze zmiennością wzrósł wolumen pożyczek i obrotu w dYdX

Ponad 1 mld dolarów wolumenu

Giełda z San Francisco oświadczyła, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy pożyczyła inwestorom ponad miliard dolarów. Do stycznia miesięczne wolumeny plasowały się poniżej 100 milionów dolarów, ale nagły wzrost w lutym i marcu, który łącznie wyniósł około 700 milionów USD, podniósł 12-miesięczne wolumeny dYdX powyżej progu miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Platforma dYdX bazuje na Ethereum i jest zdecentralizowanym protokołem kredytowym, wspieranym przez Andreesena Horowitza i Coinbase. Pozwala ona użytkownikom pożyczać, udzielać pożyczek oraz handlować ether, dai i USDC z maksymalnie czterokrotną dźwignią.

Dane dostarczone przez dYdX pokazują, że całkowity wolumen obrotu również wzrósł z około 4 mln dolarów do 20 milionów dolarów w końcowej części 2019 roku. Aktywność rosła następnie w lutym o ponad 150 mln dolarów i do marca do 202 mln dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Koronawirus, zmienność i pożyczki

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła rynkami, co doprowadziło do wzrostu zmienności kryptowalut. To z kolei wywołało większą aktywność inwestorów lubiących handlować w okresach większej zmienności.

Jak wyjaśnił Zhuoxun Yin, dyrektor operacyjny dYdX, pożyczki rosną wraz ze zmiennością, ponieważ inwestorzy maksymalizują ekspozycję na szybko zmieniające się warunki rynkowe.

– W lutym i marcu zaobserwowaliśmy znacznie większą zmienność na rynkach krypto w porównaniu do ostatnich miesięcy, więc widzieliśmy odpowiadający temu wzrost zarówno wolumenu pożyczek, jak i obrotów na dYdX – oba były dla nas rekordowymi miesiącami – oświadczył Yin.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here