Naga MarketsGwałtowny spadek przychodów Monnari, w kwietniu 90% rdr Grupa Kapitałowa Monnari Trade S.A. opublikowała wyniki finansowe za 2019 r. Spółka podała w komunikacie, iż w ubiegłym roku jej przychody wzrosły o 14,6% do poziomu 282,2 mln. zł. Wynik netto był nieco niższy i wyniósł 11,8 mln zł. Monnari pochwaliło się również marżą brutto na sprzedaży. Wyniosła ona 57,1%. Powierzchnia sklepów wzrosła o 8% do 38,1 tys. m².

  • Wzrost przychodów spółki w 2019 r. o 14,6% do poziomu 282,2 mln zł. 
  • Olbrzymie spadki obrotów spółki w 2020 r. Marzec 63%, kwiecień 90%, maj 50% (mimo otwarcia salonów). 
  • W poniedziałek na otwarciu akcje Monnari drożeją o 0,6%, a kurs wynosi 1,74 zł.  

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Monnari podaje umiarkowanie dobre wyniki za 2019 r. Olbrzymi spadek sprzedaży w ostatnich miesiącach

W 2019 roku obroty Spółki wzrosły o 14,6% r/r, osiągając 282,2 mln. zł, zaś wynik netto był niższy niż w 2018 r. i wyniósł 11,8 mln. zł, przy marży brutto na sprzedaży w wysokości 57,1%. Sieć handlowa Monnari była sukcesywnie rozwijana dla marek – MONNARI i Femestage Eva Minge. Powierzchnia sklepów MONNARI wzrosła do 38,1 tys. m² (wzrost o 8 %) oraz sieć Femestage Eva Minge do 5,5 tys. m² (wzrost o 83%). Dynamicznie rosła sprzedaż obu marek przez sklep internetowy. Ten kanał miał udział w sprzedaży towarów na poziomie 10,2%.

W 2020 r. Spółka odnotowała spadek sprzedaży towarów o 62,69% w marcu b.r., zaś w kwietniu o 90%. Przez cały kwiecień 2020 r. tylko sklep internetowy w pełni realizował sprzedaż. Od 4 maja b.r. wszystkie salony Firmowe działają, jednak odwiedziny centrów
handlowych zdecydowanie spadły, a to przekłada się na przychody mniejsze o ok. 50%.

Zobacz również: Movie Games osiągnął dodatni wynik netto w I kwartale i pracuje nad zwiększeniem monetyzacji Drug Dealer Simulator

Walory Monnari w silnym trendzie spadkowym

Ostatnie 12 miesięcy do dla inwestorów posiadających akcje Monnari bardzo kiepski okres. Jeszcze na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku, 1 akcja Spółki była wyceniana na blisko 6 zł. Wybuch pandemii koronawirusa przyniósł dla spółki informacje o zamknięciu sklepów, co właściwie całkowicie zatrzymało jej sprzedaż. Notowania tąpnęły, by na początku kwietnia osiągnąć poziom 1,38 zł. Sam kwiecień był dla spółki niezłym miesiącem, nastąpiło dynamiczne odreagowanie po mocnych spadkach, notowania odbyły do ponad 2 zł. Obecnie, w przypadku Monnari, nie widać jeszcze oznak zmiany trendu. Notowania ponownie spadły poniżej 2 zł, a kurs oscyluje obecnie w okolicach 1,75 zł.

Notowania Monnari z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Kluczowym czynnikiem decydującym o dalszych losach spółki, będzie dostosowanie całej Grupy Kapitałowej do obecnej sytuacji. Prezes Zarządu Mirosław Misztal wspomniał w raporcie o działaniach, które podejmuje spółka w obecnych czasach. Są to: redukcja kosztów na wszystkich poziomach, a także próba uzyskania pomocy ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Na ten moment, Spółce udało się pozyskać wsparcie ze strony Funduszu Świadzeń Pracowniczych.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here