Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 24.01.2018

Środa była niewątpliwie ciężkim dniem dla europejskich indeksów – tracił nie tylko brytyjski FTSE ale również niemiecki DAX, które osuwały się o ponad 1%, co było odpowiedzią na wzrosty rynku walutowego – EUR podnosiło się o 1,5%, natomiast GBP o 1,6% w stosunku do dolara.

Benchmark największych niemieckich spółek notowanych na giełdzie osuwał się wczoraj pod poziom 13500, reagując na gorsze od oczekiwań wyniki wstępnego PMI styczniowego dla strefy euro. O ile publikacja nie miała wpływu na wspólną walutę, to przełożyła się negatywnie na kondycję rynku giełdowego.

Jak widać na poniższym wykresie, spadki były jednym z najsilniejszych, jednodniowych osunięć od miesiąca:

Źródło: Stooq.pl

Naga Markets to licencjonowana przez CySEC firma inwestycyjna, oferująca dostęp do SwipeStox, aplikacji społecznościowej dla traderów, gdzie mogą wymieniać się swoimi pomysłami tradingowymi w zakresie walut, indeksów giełdowych i kontraktów CFD poprzez proste kopiowanie transakcji profesjonalnych inwestorów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą SwipeStox

Uwaga na posiedzenie EBC

W trakcie sesji czwartkowej, najważniejszym wydarzeniem dla notowań DAXa będzie popołudniowa decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Co prawda analitycy nie spodziewają się większych zmian polityki instytucji, jednak działania EBC są w stanie mocno rozbudzić zmienność europejskich aktywów.

Od strony technicznej widzimy, że DAX pokonuje szczyty z pierwszej połowy stycznia, znajdując krótkoterminowe wsparcie na wysokości 13352,6 pkt. (maksima z 16 stycznia). Jeżeli poziom zostanie wybity, wtedy kolejne poważne wsparcie to 38,2% zniesienia Fibonacciego w połączeniu z 13265 pkt.

Źródło: tradingview.com

Z kolei wybicie wspomnianej strefy otwiera drogę do minimów zaznaczonych na zielono.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here