Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Europejski rynek akcji zyskuje na wtorkowym otwarciu, napędzany wynikami giełd z USA i Azji oraz delikatnymi osunięciami euro. W efekcie zorientowany na eksport indeks DAX rozrysował nowe, historyczne szczyty.

Pozytywny nastrój światowych burs został wywołany przede wszystkim aprecjacją amerykańskiej ropy, której wycena znalazła się na ponad dwuletnich szczytach reagując na najnowsze działania Arabia Saudyjskiej, która oskarżyła szereg kluczowych biznesmenów oraz urzędników o wieloletnią korupcję. Jako, że Bliski Wschód jest jednym z największych eksporterów ropy, inwestorzy obawiają się, że zawirowania polityczne mogą odbić się na podaży surowca, co w efekcie wypycha ceny w górę.

EUR/USD H1

Dla europejskiej giełdy niezwykle „pomocny” okazał się również kurs euro, który wobec dolara amerykańskiego wyraźnie osuwa się dzisiaj poniżej poziomu 1.16. Ten od końca zeszłego miesiąca, pełnił rolę istotnego wsparcia, blokującego silniejszy atak sprzedażowej części rynku.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

DAX D1

W ujęciu długoterminowym widzimy, że październikowa konsolidacja została już daleko w tyle, a po dwóch sesjach pozbawionych większej zmienności, DAX otwiera się nad oporem 13490-13500, który obecnie powinien pełnić rolę nowego wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDBB: Potencjalne shorty na USDCHF, USDJPY 7.11.2017
Następny artykułBitBay o forkach BCC, BTG oraz SegWit2X
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here