Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.10.2018

Wtorkowa sesja była lekko spadkowa, DAX stracił 0,42% natomiast kontrakt terminowy kończy sesję nieco wyżej. LOP nadal wysoki, wydaje się że żadna ze stron nie zamyka pozycji przed końcem miesiąca. Wczorajsze dane były nieco lepsze od prognoz, w październiku inflacja wzrosła do 2,4 proc. rdr, najwyższy odczyt od od lutego 2012 r. natomiast zmiana zatrudnienia w Niemczech wyniosła 11tyś wobec 23 tyś poprzednio. W Europie wstępny PKB q/q nieco zawiódł wyniósł tylko 0,2% głównie poprzez problemy włoskiej gospodarki.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Volkswagen, która zyskała 3,41% – niemiecki producent samochodów miał w III kw. zysk operacyjny na poziomie 3,51 mld euro (prognoza 3,21 mld euro). Tymczasem spółka Merck wzrosła o 1,61% a HeidelbergCement zamknęła się nad kreską 1,38%. Najsłabiej wypadła Deutsche Lufthansa, która spadła aż 8,10, spółka zanotowała EBIT za III kw. na poziomie 1,35 mld euro (prognoza1,41 mld).

Dziś wynikami podzieli się Fresenius.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wczorajsza sesja obfitowała w zwroty akcji tylko na początku, wysokie otwarcie zostało wykorzystane do sprzedania po dobrej cenie, po czym kurs wrócił w rejon równowagi. Poziom piwota był dla mnie atrakcyjny jeśli chodzi o kupno indeksu, natomiast przedłużająca się konsolidacja przybrała kształt diamentu, z którego wybicie nastąpiło dopiero po zamknięciu regularnego handlu w Europie.

dax m15

Dzisiejsze otwarcie wypadło z luką, czego można było się spodziewać po stylu handlu Amerykanów, DAX znalazł się blisko oporu R1. Ponownie uważam, że R1 nie zatrzyma dziś kursu, dopiero opór R2 – 11 550/60 będzie lepszym miejscem do odwrócenia. Punkt kierunkowy usytuowany dziś na 11 335 punktów stanowi pierwsze silne wsparcie.

Ostatnia sesja miesiąca rządzi się swoimi prawami, kupującym będzie zależało na wygenerowaniu jak największego cienia świecy miesięcznej. Dodatkowo należy pamiętać że trwa na rynkach efekt Halloween, czyli dobry czas dla akcji (rok temu ostatni tydzień października przyniósł 500 punktowy wzrost indeksu DAX).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia PSV – Opis wyjaśniający oraz nowe cele dla niemieckiego indeksu DAX
Następny artykułW jakim miejscu znajduje się rynek akcji?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here