Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.08.2018

DAX stracił w czwartek na wartości 0,54% spadając w pewnym momencie do okolic 12 400 punktów, tym samym zaprzepaścił cały dorobek wypracowany przez byki w tym tygodniu w przeddzień zakończenia miesiąca. Tymczasem komisarz unijna Cecilia Malmstroem powiedziała, że Bruksela jest gotowa wycofać cła na wszystkie produkty przemysłowe dla USA.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Continental, która zyskała 0,47% a spółka Bayerische Motoren Werke wzrosła o 0,44%. Najsłabiej wypadł Fresenius Medical Care spadając 3,02% natomiast Covestro był pod kreską 1,88%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 434 do 267.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Niemiecki DAX dynamicznie się skorygował i w ostatnią sesję miesiąca niedźwiedzie stoją przed szansą pogłębienia przeceny. Otwarcie dnia wypadło pod punktem kierunkowym, co oznacza kolejne kłopoty posiadaczy niemieckich akcji a po godzinie 9:00 indeks melduje się przy wczorajszym dołku.

Przy 12 380 znajduje się pierwsze lokalne wsparcie, gdzie spodziewam się zatrzymania i częściowego rozładowania pozycji otwieranych na otwarciu dnia. Nieco niżej rozlokowany jest tygodniowy punkt piwot – 12 350. Duże odchylenie intraday połączone z wyprzedaniem może spowodować chęć gry pod odbicie na koniec miesiąca (windows dressing).

Według cotygodniowej ankiety przeprowadzonej przez Xetra, wśród inwestorów instytucjonalnych, sentyment spadł o 14 punktów, odsetek byków spadł o 9%, niedźwiedzi wzrósł o 5%. Przekłada się to na 45% optymistów, 34% pesymistów i 21% poza rynkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here