TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.07.2018

Na poniedziałkowej sesji DAX stracił 0,48% pogłębiając piątkowy dołek już na starcie sesji, jednak na bardzo nikłym wolumenie. Wskaźnik inflacji CPI w Niemczech m/m nie zaskoczył inwestorów, odczyt był niższy od prognoz (0,%3 vs 0,4% poprzednio) oraz wyższy niż przed miesiącem gdzie zanotowano 0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 2,90% a spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 1,05%. Najsłabiej wypadł SAP spadając 2,85% natomiast ThyssenKrupp stracił 1,93%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 406 do 297.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Ponownie, jak i wczoraj pierwsze takty sesji należą do byków, jednak niedługo może zabraknąć sił do dalszych wzrostów. DAX jest handlowany wokół piwota dziennego 12 790 punktów, zejście niżej powinno zachęcić podaż do pokazania swojej obecności i zepchnąć ceny do pierwszego wsparcia 12 740 punktów.

Dopiero wzrost powyżej linii trendu pociągniętej od piątkowego szczytu może odwrócić sytuację na wzrostową. Przy R1 – 12 820 znajdują się również opory wolumenowe jak POC oraz vwap, ich pokonanie mogłoby zaprowadzić DAX w krótkim czasie do 12 875.

Dziś rynek czeka na dane z Europy na temat inflacji oraz niemieckie bezrobocie, to w połączeniu z ostatnim dniem miesiąca może powodować zwiększoną zmienność czy zjawisko “window dressing”.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here