Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.07.2018

Na poniedziałkowej sesji DAX stracił 0,48% pogłębiając piątkowy dołek już na starcie sesji, jednak na bardzo nikłym wolumenie. Wskaźnik inflacji CPI w Niemczech m/m nie zaskoczył inwestorów, odczyt był niższy od prognoz (0,%3 vs 0,4% poprzednio) oraz wyższy niż przed miesiącem gdzie zanotowano 0,1%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Bank, która zyskała 2,90% a spółka Deutsche Lufthansa wzrosła o 1,05%. Najsłabiej wypadł SAP spadając 2,85% natomiast ThyssenKrupp stracił 1,93%. Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość zyskujących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 406 do 297.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Ponownie, jak i wczoraj pierwsze takty sesji należą do byków, jednak niedługo może zabraknąć sił do dalszych wzrostów. DAX jest handlowany wokół piwota dziennego 12 790 punktów, zejście niżej powinno zachęcić podaż do pokazania swojej obecności i zepchnąć ceny do pierwszego wsparcia 12 740 punktów.

Dopiero wzrost powyżej linii trendu pociągniętej od piątkowego szczytu może odwrócić sytuację na wzrostową. Przy R1 – 12 820 znajdują się również opory wolumenowe jak POC oraz vwap, ich pokonanie mogłoby zaprowadzić DAX w krótkim czasie do 12 875.

Dziś rynek czeka na dane z Europy na temat inflacji oraz niemieckie bezrobocie, to w połączeniu z ostatnim dniem miesiąca może powodować zwiększoną zmienność czy zjawisko “window dressing”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – świetny lipiec dla złotego
Następny artykułBlockchainowy smartfon HTC będzie współpracował z Litecoinem
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here