Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 28.07.2017

W ostatnią sesję tygodnia niemiecki index DAX otworzył się z luką spadkową, na co miało wpływ słabe zachowanie giełd w Azji oraz USA. Pierwsze momenty sesji przyniosły pogłębienie przeceny, wybijając minima z ubiegłego tygodnia co potwierdza dominującą postawę niedźwiedzi na parkiecie.

W ciągu kolejnych godzin cena kształtował się powyżej ceny otwarcia. Impuls dały dobre dane dotyczące niemieckiej inflacji CPI za lipiec. W ujęciu miesięcznym inflacja wzrosła do 0,4% m/m, podczas gdy analitycy zakładali wzrost o jedyne 0,2%, bazowy odczyt wyniósł 1,7% r/r przy konsensusie 1,4% r/r. Zatem ostatnie spadki inflacji miały charakter tymczasowy i spowodowane były spadkami cen energii, należy liczyć się z postępującym wzrostem cen w kolejnych miesiącach. W takiej sytuacji Europejski Bank Centralny będzie musiał prowadzić jastrzębią politykę cen.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

W godzinach popołudniowych notowania niemieckiego indeksu poruszały się w wąskim kanale pomiędzy 12130 a 12160, nachylonym lekko wzrostowo. Kształt przypominał formację flagi. W interwale dziennym ceny pozostają poniżej kluczowego poziomu 12200. Byki nie wykorzystały sytuacji do wzrostu po czwartkowej świecy pinbar. Wszystkie główne indeksy kończą tydzień pod kreską.

DAX Intraday

Po poniedziałkowym otwarciu ceny utrzymują się powyżej punktu Pivot. Spodziewam się ruchu w górę do R1. W przypadku przełamania zielonej linii w dół rynek powinien kontynuować ruch w dół do najbliższego wsparcia S1, które wypada w sąsiedztwie piątkowego minimum.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

8:00 – sprzedaż detaliczna (czerwiec)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSłodkie zwycięstwo – jak Elliott wskazał dołek na wykresie cukru
Następny artykułRaport COT: Uwaga dużych graczy skupiona wokół GOLD i AUD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here