Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.05.2019

Niemiecki DAX wczoraj “odpoczywał” i ostatecznie zyskał 0,54% na niskim wolumenie. Zakres wahań ok 60 punktów oznacza że żadna strona nie podjęła skutecznej akcji, fakt ten nie dziwi bowiem notowania indeksu znajdują się na wsparciu. Martwić może fakt iż popyt nie zdecydował się na mocniejsze odejście od minimów, dłuższe bowiem przebywanie w tej strefie może skłonić graczy którzy uwierzyli we wzrosty w rychłe wycofanie się z rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard, która zyskała 2,27% a tymczasem spółka Munchener Ruck wzrosła o 1,67%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 0,51% natomiast E.ON stracił 0,41%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 408 do 260.

DAX Intraday

Wczorajsza próba podciągnięcia w ostatniej godzinie handlu była mało przekonywująca i dziś rynek startuje z luką w dół. Po spadku z początku tygodnia, ostatnia konsolidacja wyglądała flagowo co jest raczej zaproszeniem do kontynuacji trendu niż jego odwrotu. Rynek od razu otworzył się poniżej wczorajszego minimum i blisko środowego low (kolejny argument dla niedzwiedzi) – warto tu zaznaczyć że mamy wybicie z formacji inside bar dołem na świecach dziennych. DAX otwiera zatem trzecią lukę spadkową w obecnym ruchu w dół, będą to naturalne opory przy ruchu na północ.

dax m30

W uwagi na niski zasięg wczorajszych wahań, dziś poziomy horyzontalne piwot są wąsko rozstawione, dlatego warto spoglądać na linie tygodniowe i miesięczne. Po godzinie 10:00 rynek melduje się już przy WS2 dlatego tutaj może pojawić się pierwszy atak popytu. Ponadto średni dzienny zasięg został już dziś “wyczerpany” w niemal 90 procentach co oznacza że dalszy ruch na południe szczególnie przed otwarciem rynku za oceanem może być mniej prawdopodobny. Spodziewam się odreagowania w kierunku półki cenowej utworzonej overnight, wcześniej 11 800; punkt kierunkowy dopiero przy ~11 900.

Mocniejsze zejście poniżej 11 720 pkt może stanowić zaproszenie do zejścia w rejon 11 520 punktów. Należy pamiętać także że dziś ostatnia sesja miesiąca a DAX tworzy majowe minima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here