Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 30.05.2017

Rynki akcji trochę wyhamowały ostatnie rajdy w górę. Zamieszanie wokół Donalda Trumpa nieco przycichło, ale na rynek dochodzą inne niepokojące informacje. Rosną niepokoje z powodu słabnącego poparcia dla partii Theresy May w Wielkiej Brytanii. Wybory na Wyspach, które odbędą się 8 czerwca br. miały umocnić mandat obecnej premier przed rozpoczęciem procedury wyjścia z Unii Europejskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa WTI cały czas utrzymuje się poniżej 50 USD za baryłkę, mimo przedłużenia cięcia produkcji o kolejne 9 miesięcy przez kraje OPEC. Powodem może być rozpoczynający się tak zwany „driving season” w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto zbliża się wielkimi krokami posiedzenie FOMC, na którym prawdopodobnie dojdzie do kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA. Część członków FOMC, chociażby Robert Kaplan, prezes Fed z Dallas uważa, że FED w 2017 r. powinien jeszcze dwukrotnie podnieść stopę funduszy federalnych oraz rozpocząć redukcję sumy bilansowej. Nieco z pomocą przychodzi EBC, którego prezes Mario Draghi stwierdził w poniedziałek, że nadal trzeba wspierać Strefę Euro poprzez luźną politykę pieniężną, co ucina spekulacje nt. powolnego przymierzania się EBC do kończenia programu QE.

Zarezerwuj KsiążkęIndeks wciąż balansuje wokół poziomu 12600 pkt. Na wykresie dziennym pojawiła się formacja młota, która idealnie zatrzymała się na poziomie 12600 pkt., co jest sygnałem wzrostowym. Kolejnym poziomem są historyczne maksima w okolicach 12800 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku kasowego przełamał poziom pivot point w okolicach 12600 pkt. Obecnie trwa korekta, która jednak przełamał z impetem ten poziom i dała sygnał do ruchu w stronę 12550 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

11:00 – Inflacja HICP – dane szacunkowe (r/r) w Strefie Euro
11:00 – Stopa bezrobocia

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here